| RAY a întrebat:

Eu cred ca TOMA este un personaj foarte popular in zilele noastre,spun asta pentru ca oamenii nu mai cred in Iisus cu adevarat,se prefac,joaca teatru dar nu mai cred, de ce le este frica la crestini de virusul acela? Iisus spune ca cei care cred in el sunt protejati de el, nu inteleg de ce nu s-a lasat sa se ia lumina aseara, este o ofensa adusa lui Dumnezeu,o dovada a cat de lipsiti de credinta sunteti dar spuneti ca a inviat ca asa e traditia. Va e frica de moarte,d oar moartea te aduce langa Iisus, credeti ca lui Pavel, Petru nu le-a fost frica sau celor care si-au jerfit viata, dar voua va este.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet si pe TPU este plin de atei. Lumea se impotriveste lui Dumnezeu. Multi pana nu vad cu ochii lor nu cred ca Dumnezeu are puterea sa le schimbe viata. Ferice de cei ce nu au vazut si totusi au crezut. Dumnezeu te poate ajuta daca il lasi in viata ta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Aia sau declarat crestini, daca se declarau atei iti dateam dreptate

| DoctorWh0 a răspuns:

Eu nu is ortodox, deci nu pot comenta la treaba cu lumina.
Insa pot spune ca intr-adevar Dumnezeu ne ajuta si este cu noi, insa asta nu inseamna ca daca ne aruncam in rau o sa apara o mana magica si o sa ne salveze. Nu.
Unui Crestin nu ar trebui sa ii fie frica, insa nici nu ar trebui sa se duca in fata camionului si sa zica ca lui nu ii este frica si ca Dumnezeu il va salva.
Este o diferenta intre frica si precautie.
Plus ca Dumnezeu ne spune clar sa ascultam de autoritati(Romani 13:1-2)