| bogdanserbanoiu a întrebat:

Fratelui meu decedat i-au curs lacrimi incontinuu doua zile la priveghi, exista vreo explicatie biologica sau religioasa?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Religioasa,nu. Omul cand moare nu mai stie nimic. Eclesiastul9:5,6,10. Imi pare rau de pierderea suferita.

| bogdanserbanoiu explică (pentru danay72):

Multumesc pentru raspuns, voi citi

| relian a răspuns:

Ia curs ceva lichide, probabil de la imbalsmare sau ce se face.Stii ca oamenii tin pe cel decedat cateva zile, un corp mort lasat asa fara nimic nu se poate mentine, deci aia la spital ii baga diferite substante si probabil de la alea s-a intamplat. Odata ce mori la revedere nu mai mergi nicaeri.Imi pare rau de fratele tau.

| bogdanserbanoiu explică (pentru relian):

Multumesc pentru raspuns, e posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim asta, dar dumnezeu este alaturi de tine in aceste momente grele, ai incredere in El, te iubeste si va fi cu tine mereu, El are un plan cu viata ta, El stie ce face, mereu stie. uita-te la acest video, pe mine ma mangaie cand dau de greu https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE

| bogdanserbanoiu explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns

| NikFlorian a răspuns:

Sigur ca exista o explicatie normala biologica, asta poate depinde si de factorii in care fratele tau a decedat, poate ca frauelui tau, i s-a spart ceva vas in zona gladei lacrimale si din cauza aceasta i-au curs ochii doua zile.

| bogdanserbanoiu explică (pentru NikFlorian):

Multumesc pentru raspuns, fratele a murit de cancer, la 46 de ani