| biancabellaa a întrebat:

Hei. Am o problema. Maine trebuie sa merg sa ma spovedesc, dar am inceput sa tin postul tocmai azi. Credeti ca ma poate spovedi preotul cu doar 2 zile de post?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

De spovedit te poti spovedi la orice ora din zi si din noapte, conditiile tinand doar de sinceritatea, dorinta da cainta, de regretare si de schimbare in bine a vietii. Postul nu este o conditie sine qua non pentru Spovedanie, ci doar pentru Impartasanie (si asta pentru a constientiza intr-o mai mare masura importanta primirii Sf. Impartasanii).

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

De ce vrei să faci așa ceva? Crezi că Dumnezeu are un caiet în care își notează câte zile ai ținut tu post? Fii serioasă! Lui nu îi pasă de copiii care mor în Africa sau de crimele și violurile din minutul acesta. Sfatul meu e să citești Biblia și ai să vezi acolo că lucrurile nu stau chiar așa cum le propagă biserica. Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popa te spovedeste si daca nu tii ost deloc.dar nu o sa-ti dea sfanta impartasanie.

| HowdidIgethere a răspuns:

Te poate spovedi si fara post. Impartasania nu se da fara post.

| AwaZoh98 a răspuns:

Buna!

Da, poate! Important e sa tii post 3
zile inainte de Sfanta Impartasanie. happy

Bye-bye! happy

| Cloudiiia a răspuns:

Hei! Da, eu cred că preotul te poate spovedi, dacă eşti copil sau adolescent.