| oihcbywvieguv a întrebat:

Hei TPU

https://www.youtube.com/watch?v=HIJ9ACSnmCw

Cine credeti ca fac aceste desene?
credeti in diavol? Credeti ca cei ce au facut desenele
( Conducatorii lumii ce doresc sa ne manipuleze ) le-au facut pentru a ne sataniza sau doar pentru a ne spala pe creier! nu ma pot impaca cu ideea ca diavolul exista si asi crede mai de graba ca desenele acelea au un rol special de indoctrinare! nu este nimic legat de religie! Pana la urma asta vor ei sa credem. sa credem in diavol si in pacat!

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ai dreptate in legatura cu ce ai spus incepand cu "conducatorii". Totusi, nu esti constient ca acesti "conducatori" sunt ceea ce se numeste "societate".
Ai auzit vreodata "asa a spus conducatorul"? Nu, in schimb ai auzit "asa este normal", normalitatea insemnand "asta fac toti". Exemplele sunt mai multe.
Ti-a bagat cineva pe gat niste idei sau a incercat? Da.Cine? Probabil profesorii, parintii...etc.

| Doub a răspuns:

Pai poti crede ce vrei, dar crede-ma nu s-ar obosi sa te faca ei pe tine sa crezi in diavol.Nu,ei vor sa te controleze si sa ii te inchini celui rau, care exista.

| Alcyon a răspuns:

Trebuie sa ai probleme cu capul, sa te uiti la asa ceva.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Alcyon):

Deci am probleme cu capu'. Foarte fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, vom ajunge să fim conduşi de maidanezul satanist.
"credeti in diavol?"
Oh, în căţeluşul ăla posedat cu siguranţă cred.
"Conducatorii lumii ce doresc sa ne manipuleze"
Mai e nevoie şi de alţi conducători, aş zice că biserica ajunge. Oare şi ea tot de maidanezul ăla aşa adorabil de periculos şi manipulator este manipulată?
Scuză-mi sarcasmul dar pe bune, era serioasă întrebarea? laughing
Dacă da, e cam grav... Dacă crezi în prostiile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupta e atat de parsiva incat totul se petrece in modul cel mai normal posibil.Numai ca lucreaza in creerele crude, iar acestea cand vor fi coapte, ma tem ca fi-vor tare gaunoase.si bolnave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca masonii doresc sa ne arate ca ei sunt stapani prin aceasta reprezentare satanista careia i se inchina oamenii. Faceti un exercitiu de imaginatie, daca ati fi parinti si v-ati smulge copiii din fata televizorului la aceste episoade. De fapt, daca le-ati interzice sa mai priveasca vreodata Mr. Pickles. Contrar e ca si cum parintii ar oferi copiii ofranda lui Bafomet constientizand ceea ce este. E pe fata, ca un legamant.