| ThePokemon a întrebat:

Hei, TPU scuzaţi categoria dar nu am ştiut la ce gategorie să o pun. Deci am o veste proastă,chiar foarte proastă. Un amic de al meu a decedat,sad Am nevoie de sfaturi ca să pot uita de moarte lui, adică un sfat să nu mă mai gândesc la el.
Deci ce sfat îmi puteţi oferi să nu mă mai gândesc la el?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Ana.
Este groaznic sa pierzi pe cineva apropiat,crede-ma,stiu cum e.
Va trece cu timpul,rana din sufletul tau,incearca sa te impaci cu ideea,doar asa o sa poti sa treci peste.
Petrece-ti timpul in compania prietenilor,fa orice sa iti tii mintea ocupata,gandeste posesiv.
Petrece-ti timpul cu persoanele pe care le iubesti, care sunt inca in viata si iti sunt alaturi, zambeste, adu-ti aminte de aceea persoana si de toate momentele frumoase petrecute cu el si gandeste-te ca acum este intr-un loc mai bun.
Sper sa treci peste, mult noroc iti doresc.