| KiszMy a întrebat:

Iată cum biserica ortodoxă colaborează cu profetul mincinos și vrăjitorul, cu cel care manipulează înșelând și folosind poțiunea:
https://www.youtube.com/watch?v=Fm4sFielo5E

42 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi cat de nereusita e poanta realizata de tine,, sunt curios daca tu citesti ceea ce scrii/
Tu imi cereai sa fiu serios, trebuie sa meriti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce tot indrugi aici tinere?

| Deaad a răspuns (pentru Nitroblast):

"Culmea, Dumnezeu pana si pe asta il iubeste, greu de crezut dar inca il asteapta sa isi dea seama ca nu il duce nicaieri raul pe care il face si sa se intoarca."

Nu cred ca Dumnezeu ar astepta asa ceva, stiind prea bine ca Satan se va razvrati impotriva lui pana la apocalipsa crestineasca.

"Diavolu in afara de ura pe oameni si pe propriul sau Creator nu prea are."
Dar de ce ar avea ura pe om?
Pentru ca e creatia lui Dumnezeu?
Dar Satan nu e creatia lui Dumnezeu?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Satanel e un inger care ispiteste omul, testeza credinta omului nu e in rival, dumnezeu nu are nici un rival

| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi omul ala vine iluzi dar omul traieste doar din iluzi, deci banii trebuie sa faci indiferent cum, prin sinceritate nu faci asa ca vinzi minciuni, se fac milioane de euro din asta

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar ai nevoie de mura-n gura sa intelegi o iota,, nici nu stiu de ce imi bat capul cu tine, si asa e doar risipa de vreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Te-ai trezit si tu ca vrei sa vorbesti serios? Vezi ca e usor sa faci misto? Oricum, tu esti foarte inchis la minte, asta se vede, o sa faci ca oricare alt preot sau profesor de religie, ramai fara raspuns ca un interviu de angajare, si schimbi subiectul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum zici tu,, plimba ursul, e clar cu cine imi pierd eu vremea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, noapte buna! N-ai ce argumente sa-mi dai si-o bagi pe aia ca-ti pierzi timpul, asa faceam si eu pe la 11 ani. You only got one chance, go *** your god!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Realizezi cat de bolnav e comentariul tau? Ce argumente sa-ti dau tie,, ba?
fii cu religia ta, de parca ma misca pe mine cu ceva/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu ai inceput cu satira la adresa mea, puteai foarte bine sa-mi ocolesti comentariul daca intr-adevar nu te misca. HAIL SATAN!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dragă,fiecare face servicii pentru bani, nu vezi si in acel reportaj vooorbeeescmaaa lalaiesc si nu ajung nicăieri atâția a, a, a ^^ folosesc caci cel care crea sa asculte o fraza nu mai intelege nimic. Daca Este posibil trag de timp si se dovedesc asa cum a spus Isus, sunt călăuze oarbe"Matei23:16-27.