| GoDiePlease a întrebat:

Iertare sau razbunare? Va rog. nu raspundeti cu citate religioase. doar din punctul vostru de vedere. care e mai eficienta si va face sa va simtiti mai bine?

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Iertarea. De ce mi-as pierde timpul sa ma razbun?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Iertare

| Jardelin a răspuns:

Se zice ca cea mai dulce razbunare... e succesul.

Si ca sa fiu in acord cu tema categoriei la care postam, sa nu uitam ca niciodata razbunarea nu e a noastra! Singurul care ne razbuna este Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iertarea este cel mai puternic mod de a te razbuna. Iertare inseamna ca te ridici mai sus de cit cel care te-a ofensat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de nivelul de evolutie al fiecaruia.
Unii se simt satisfacuti doar daca se razbuna altii daca iarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vorba spune cam ase; cand ai plecat sa te razbuni, e bine sa sapi doua gropi.dar a ura e omeneste, A IERTA E DIVIN.

| Inception a răspuns:

Răzbunarea este arma prostului.

| amina a răspuns:

Iertarea te ajuta sa ii arati persoanei ca esti diferita de ea si desi ti-a facut rau, nu ii raspunzi cu aceeasi moneda. Daca procedezi cu rautate, la fel ca ea, nu e nici o deosebire intre voi.

| GoDiePlease explică:

Dar daca nu pot ierta? desti am incercat. iar acea persoana continua sa ofenseze?

| fllu07 a răspuns (pentru GoDiePlease):

Continua sa ierti.
daca vrei sa fii ferict/a 2 secunde, razbuna-te.
daca vrei sa fii fericit/a o viata, iarta.