| SaveOurSouls a întrebat:

Iisus este vandut in continuare de indiferenta si ipocrizia oamenilor : http://www.youtube.com/watch?v=AHlddbeKYVg
?
Oamenii trebuie sa se schimbe!

16 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Nu isus draga, ci noi, specia umana suntem "vanduti" intre noi. Si da, oamenii ar trebui sa se schimbe... Dar este putin probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiusportiv a răspuns:

Da ar trebui sa ne schimbam sunt sigur de asta cei ce nu se vor schimba nu vor avea viata vesnica in paradis priviti aici Isus exista: http://www.youtube.com/watch?v=mg5x9x3Ak94 http://www.youtube.com/watch?v=c-QSOX7AGQI http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiusportiv a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Doamne ajuta

| ovidiusportiv a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Tot ce spui tu este adevarat ma bucur ca exista asa oameni ca tine si mai sint multi care cred in Dumnezeu si pe care ii respect si tu esti unul dintre ei te admir pentru vorbele tale

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiusportiv a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Trimite-o si spune-mi te rog cum te numesti

Răspuns utilizator avertizat
| TheLastSmile a răspuns:

Da, asa este. TREBUIE sa ne schimbam. Iisus este vandut? Cum poti vinde ceva ce nu exista? " Ce bine ne-a servit acest mit al lui Hristos " afirma un papa in nu mai stiu ce secol.
Deci intrebarea mea este: Cum poti vinde ceva ce nu exista?

Răspuns utilizator avertizat
| TheLastSmile a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Se pare ca m-ai cercetat. De ce ti se pare asa imposibil sa ajung in UK? Nici nu ma cunosti si deja ma cataloghezi ca o visatoare naiva. Nu sunt naiva. Spui de talente, de munca, dar nu am zis niciodata ca vreau sa ajung acolo asa, batand din palme. Sunt mai mult decat constienta de munca si de concurenta existenta. Cum ai mai spus si tu, am 15 ani si poate asta este doar un vis, prin multe altele, dar te asigur ca nu visez la ceva ce nu pot obtine.
Observ ca raspunsurile lungi sunt specialitatea ta. Multe detalii date de tine sunt chiar inutile, tu incercand doar sa aduci argumente nu prea solide. Ateismul nu a murit caci inca exista atei, dar de asemenea tot mai multi crestini il parasesc pe Dumnezeu.
Ateismul nu are cum sa vindece.
Si acum te intreb: De ce ar ajuta Satan pe cineva care nu este de partea sa? Gresesti, satanismul in sine reprezinta vindecare si gandirea libera. Un satanist are puterea de-a se vindeca, un satanist are puterea de-a vorbi. Un satanist are puterea de a alege, pe cand un crestin nu prea poate face asta. De ce? Pentru ca crestinilor li se impune sa creada in vorbele preotilor, care sunt doar niste excroci caci biserica este mai mult un loc comercial decat un lacasi in care te-ai putea linisti. Religia este obligatorie in scoli si gradinite, nu mi se pare corect. Copilul este crestinat fara a avea puterea de a alege. Cestinismul este o gluma, una foarte solida.
Nu stiu situatia Coreei de N.
Ca sa te citez " nu vreau sa te dezamagesc " dar si eu iti observ naivitatea. Sunt atatea dovezi ca Dumnezeu uraste oamenii.
Din nou, imi pare rau sa te dezamagesc, dar crezi un basm.