| RAY a întrebat:

In procente cat de convinsi sunteti ca exista dumnezeu?

sau ca nu exista dumnezeu?

ps cand spun dumnezeu ma refer la un creator in varianta deista,teista, panteista

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Suta la suta sunt convinsa de existenta lui Dumnezeu!

| GodBlessYou a răspuns (pentru EmaS):

Asta denota clar fanatism.

| EmaS a răspuns (pentru GodBlessYou):

Inseamna credinta.Credinta se uita la Dumnezeu, iar sentimentele la ceea ce se intampla in jurul nostru. Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui.Inceputul indoielii inseamna necredinta.
De ce nu iti schimbi username-ul?

| Inferno a răspuns:

Acord sanse de existenta unui Dumnezeu teist undeva sum 30% si 70% nuexista.
35% sanse sa existe un Dumnezeu teist, restul sa nu existe.
La Dumnezeul panteist sunt ceva mai generos, acord sanse de 60% sa existe.

| RAY explică (pentru Inferno):

Deist deloc zgarcitule

| RAY explică (pentru Inferno):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Pandeism
ce parere ai?

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Pai e descrierea panteismului, este mai probabil panteismul decat teismul cu mult.

| CryChristiAN a răspuns:

Dumnezeu exista 100% pentru ca cine oare sa fi creat pe om? Cine oare a creat Pamantul sau marile si tot ce se gaseste aici pe pamant si mai ales cine a creat sufletul nostru a? Voi nu vedeti ca aproape o intreaga planeta se increde in El! Si sa fim norocosi ca ne-am nascut ortodocsi ca daca ne-am fi nascut in alte state precum : Japonia, India, China care cred in alte zeitati. In Biblie scrie ''Crede si nu cerceta''. Exista doar un singur Dumnezeu in aceasta lume si sunt convins de existenta lui 100%

| RAY explică (pentru CryChristiAN):

Si eu ca sasi fac crede in ce vrei