| CinevaAnonimă a întrebat:

Intrebare pentru atei:Ce v-a determinat sa nu credeti in Dumnezeu?
Un gand imi spune ca de vina sunt sminteala, neantelegerea, ispitele si dorinta de a fi,, liberi"(mandria). Vreau sa stiu parerea voastra.Va rog sa fiti sinceri!

31 răspunsuri:
| GrungyCacti a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=dWXkBBIaiVc&t=2357s

Din partea mea poate sa existe Dumnezeu. Dar nu ma voi apleca unui zeu care ma ameninta cu iadul. Eu nu cred ca Ortodoxismul e o religie adevarata.
Recent citesc de Hinduism si Buddhism si ma regasesc mai mult. Tot ce trebuie ca un zeu sa fie e iubitor si iertator, si sa ma faca sa cred cu drag in el, nu sa imi fie teama.