| Silviumber a întrebat:

Intrebare pentru atei. Daca un ateu moare cum se desfasoara mormantarea sa?

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Inmormantare nu mormantare, modifica intrebara.

| DakotaRoyse a răspuns:

Ateismul nu este o religie care are doctrine, reguli, dogme, ce-or fi ele. Aşa că nu vei vedea părăstas la atei. Ateii vor fi înmormântaţi după cum doresc ei. Incineraţi, îngropaţi, nu contează, cu respectul cuvenit unui mort. Atât.

| RAY a răspuns:

Eu daca as avea banii mas congela sperand ca poate candva stiinta o sa ma invie asta e doar un vis, ca ateu nu ma intereseaza ce se intampla dupa ce mor,pe mine ma intereseaza prezentul nu moartea mea,dar daca as fi in coma as vrea sami donez,organele,sangele,tot ce se poate cui are nevoie

ateismul nu impune idei,nu este o religie,credinta,cult etc
este doar lipsa credintei in zeii atata tot,poti crede in viata de dupa si sa fi ateu,poti crede in fantome, spiridusi, ozn, alte basme, asa ca ateismul nu are legatura cu moartea deloc

| dracu14 a răspuns:

Depinde cum doreste, incinerat, inmormantat la o groapa comuna, nu e o regula, fiecare cum doreste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu...

| unbaiatanonim a răspuns:

Crematoriu, ieftin, si nu bagam bani in buzunarul preotilor. \dancing

| Qinz a răspuns:

Pur si simplu ingropat, incinerat poate ca pe vremuri te pune pe o pluta in flacari si iti da drumu pe marelaughing, cum vor ei, ii dreptul lor.

| yanira4u a răspuns:

Se dau 10 artifici inainte. apoi se arunca cu benzina pe mort si dupa se da foc.uni prefera motorina. apoi se inconjoara groapa de 3 ori.se ingroapa mortul si se acopera q coverura cu rapirea din serai. sper ca raspuns meu ti.a satisfacut curiozitatea

| Mădă0611 a răspuns (pentru yanira4u):

Rapirea din serai rolling on the floor)

| crestiniromani a răspuns:

Ce mai conteaza? E mort, si mort vesnic, adica in IAD