| Ganderoaica a întrebat:

Întrebare pentru cei ce sunt de religie ortodoxa: de ce in unele biserici, in timpul Liturghiei când se canta cântarea Cuvine-se cu adevărat, canta toata lumea impreuna cu strană?

Răspuns Câştigător
| pacatosulBogdan a răspuns:

Nu doar strana o cinsteste pe Maica Domnului ci toata lumea din Biserica si, conform Bibliei, toate neamurile: "Iata, de-acum ma vor ferici toate neamurile. Ca mi-a facut mie marire Cel Puternic si sfant este numele Lui." - Luca 1, 48-49
Primul care o cinsteste pe Maica Domnului este Dumnezeu, care s-a intrupat din ea.
La fel, Crezul Ortodox este marturisit de toti din Biserica Una, Sfanta, Soborniceasca si Apostoleasca Ortodoxa!
Cine nu cinsteste pe Maica Domnului, nu implineste Biblia!