| TrăieşteClipa a întrebat:

Isis respecta poruncile dumnezeului biblic?
https://www.youtube.com/watch?v=pIZqqVYgRJI
https://www.youtube.com/watch?v=ov_mLig3WpM
https://www.youtube.com/watch?v=WFSD65tQ-hQ
Ezechiel 6:6 "Pretutindeni pe unde locuiţi, cetăţile vă vor fi nimicite şi înălţimile, pustiite; altarele voastre vor fi surpate şi părăsite, idolii voştri vor fi sfărâmaţi şi vor pieri, stâlpii voştri închinaţi Soarelui vor fi tăiaţi şi lucrările voastre, nimicite. "
Exodul 34:13 "Dimpotrivă, să le dărâmaţi altarele, să le sfărâmaţi stâlpii idoleşti şi să le trântiţi la pământ idolii. "
Leviticul 26:30 "Vă voi nimici înălţimile pentru jertfă, vă voi dărâma stâlpii închinaţi soarelui, voi arunca trupurile voastre moarte peste trupurile moarte ale idolilor voştri şi sufletul Meu vă va urî. "
Numeri 33:52 "să izgoniţi dinaintea voastră pe toţi locuitorii ţării, să le dărâmaţi toţi idolii de piatră, să le nimiciţi toate icoanele turnate şi să le nimiciţi toate înălţimile pentru jertfe. "
Deuteronomul 12:3 "Să le surpaţi altarele, să le sfărâmaţi stâlpii idoleşti, să le ardeţi în foc copacii închinaţi idolilor lor, să dărâmaţi chipurile cioplite ale dumnezeilor lor şi să faceţi să le piară numele din locurile acelea."

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Aia (ISIS) sunt musulmani, tu dai citate din cartea crestinilor. rolling on the floor

| TrăieşteClipa explică (pentru William):

Asta era si intrebarea.

| sublime89 a răspuns:

Probabil, evreii erau mai fanatici si decat ISIS in acele vremuri. Nu e deloc de mirare. Ce e de mirare e ca mai exista si-n prezent, mii de ani mai tarziu, oameni care actioneaza la fel, din aceleasi credinte religioase. Nu stiu ce dovada mai buna ne trebuie pentru faptul ca religia provoaca innapoiere grava.

| MskDesign a răspuns:

Daca as avea doua tone de carti religioase, crestine sau mulsulmane, si le-as da foc, nu as sti care au ars primele!