| Dragotta a întrebat:

Lumea a fost creata de Dumnezeu,deci el este designerul lumii, deci daca el stie tot, a facut lumea perfecta pentru oameni.

http://youtu.be/6v83X9-oJ-w?t=1s

Eventuale argumente,am pus raspunsurile

Pentru cei care zic ca dumnezeu nu a facut lumea perfecta.
Deci el nu e capabil de perfectiune? deci nu e dumnezeu.

Si mai am o intrebare,de ce Dumnezeu lanseaza tsunami si cutremure omorand atatia oameni? Nu el? Deci lumea nu e creata perfect,deci el e un maniac care face o lume in care oameni mor.

E din cauza lui Adam SI Eva?
Pot sa te intreb ceva? Daca ai avea un copil care a furat o ciocolata din frigider,i vei zice ca o vei pedepsi candva,si pe urmatorii copii pentru cea ce a facut primul copil? Dar ia-ti spune ca il iubiti,nu ati fi idioti atunci?

Cine esti tu sa il judeci pe Dumnezeu?
Cine se crede el criminalul ca ma judece? Eu nu am omorat pe nimeni,el cateva milioane.

(Pentru cei care intreba,nu cred in dumnezeu,dar daca ar exista incercati sa nu vedeti doar cei frumos despre el,mai vedeti si de milioanele care au murit numa in biblie, sclavie, genocid si incest.)

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nimic personal, dar dacă ai de gând să formulezi în continuare întrebările într-o manieră atât de puerilă şi plină de greşeli, măcar schimbă-ţi eticheta. La această categorie şi aşa e destulă ipocrizie.

| Dragotta explică (pentru NOname):

Nu ai niciun argument? Si imi zici mie de ipocrizie? Voi crestini sunteti ipocriti, daca este ceva care stiinta nu a descoperit inca voi ziceti ca dumnezeu a facut-o, si credeti ca aveti raspuns la toate intrebarile cum ar fi ce scop avem aici, cum a aparut universul etc.Si ma faci pe mine ipocrit? Stiinta se bazeaza pe dovezi, tot cea ce aveti voi este o carte veche, pe care o interpretati cum vreti voi sa sune mai bine, chiar daca nu e si incepi cu ipoteze personale ne atestate si ridicole.

Rusine ca ne faci pe noi ipocriti.

| NOname a răspuns (pentru Dragotta):

Ca să fiu dezgustată de maniera ta de a posta, trebuie neapărat să fiu creştină?
Ţi-am zis eu că nickname-ul nu te reprezintă...ai carenţe de logică.

Nu am treabă cu "voi" - cine "voi"? - am treabă cu tine individual, pentru că te faci de râs şi faci de râs o întreagă categorie de oameni prin atitudinea ta pueril-arogant-agresivă.

| M25M a răspuns (pentru Dragotta):

Generalizarea este o eroare de judecata...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa si cezi ca ai pus intrebarea perfecta? sau crezi ca trebuie sa luam de bun ce refulezi aici?

| oprescudorin11 a răspuns:

Dumnezeu a lasat Libertatea credintei in El. Tu nu ai decat sa alegi, ca si cei care crezi tu ca sunt nevinovati.Care e problema? Ca Il urasti? Te priveste.De ce iti faci atatea probleme? Oricum vei avea parte de ceea ce-ti este dat, dupa atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tarana esti si in tarana te vei intoarce ca din ea esti luat.deci este adevarat.deci pana la tine au fost atatia morti si dupa tine fi-vor inca multi.tu esti doar un nimic.ce esti tu in comparatie cu vesnicia daca tu nu ai un raspuns la o problema atat de mare cum e omenirea? TOATA omenirea? el criminalul, te va judeca.si iti va face dreptate cu el insusi, fiindca esri curajos, te incingi ca un viteaz si il judeci tu acuma.dar daca el are dreptate si tu nu? ca nu poti tu cuprinde decat ziua de maine si nici pe aia nu esti sigur? hai sa-ti spun o treaba cu dilema; daca magarul te apuca cu dintii de ceafa, si-ti baga, patul in c.r,pe unde scoti camasa atheistule? e o rezolvare, pe care daca o stii te felicitez, daca nu, sa nu mai pui intrebari de genul asteia.

| Dragotta explică (pentru anonim_4396):

Deci recunosti ca este un nemernic care omoara oameni doar pentru amuzament sau ca nu are ce face.Si sa fie un Dumnezeu(oricum nu este) eu nu i-as fi adept, pentru ca ar fi un criminal, si eu la criminali nu ma inchin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja ai pierdut.de doua ori, vei fi perdant de cate ori vei incerca dar asta nu insamna ca eu am castigat.am pierdut mai mult ca tine.dar am castigat experienta.

| Dragotta explică (pentru anonim_4396):

Deci tu practic nu faci nimic, niciun argument, esti doar un troll.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragotta):

Nu fi bleg.am raspuns intrebarilor astea, de am bataturi la degete si tie si altora care le tot repetati pe aici, prin multiple conturi ori schimbandu-va numele gandind ca; prosti is astia mancale-am p.a lor. ajunge o maciuca la un car de oale.ori ca-s papagal sa tot repet niste raspunsuri findca voi in loc sa evoluati in gandire, a-ti ramas la intrebarile de pe ateism.ro?

| Dragotta explică (pentru anonim_4396):

Tu nu ai raspuns la nicio intrebare,doar treceai pe langa ele,cu metafore ca ''dumnezeu nu poti sa il intelegi'', sau ''e in afara spatiului si timpului'' etc. Nu ai raspuns o singura data la intrebare, cum fac crestini bine indoctrinati ca tine.Tu nici macar nu ai citit biblia, sau daca ai citit-o ai devenit orb sau ai dat peste pagini atunci cand dumnezeu omora oameni, i facea sclavi etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragotta):

Ai dreptate.bate vantul.o sa ploua la noapte.

| viavo a răspuns (pentru anonim_4396):

hee hee esti tare imi place sa o ti tot asa