| Wehrmacht a întrebat:

Mah, aseara am vazut un link pe care la pus ema aici, azi m-am uitat la filmulet.
Acum cateva saptamani, am vazut pe discovery pe unul care spunea ca a fost in moarte clinica si a avut parte de ceva asemanator
Pe you tube pe altul care spunea acelasi lucru
Azi, l-am vazut pe asta de la pro tv.
Am observat urmatorul lucru care te face sa nu crezi ce spun:
Daca sunt mai multi la aceeasi emisiune, spun acelasi lucru.
Daca sunt unul la pro tv, unul la otv... spun lucruri total diferite.Nici una dintre povestile astora nu sunt la fel.Niciodata nu am vazut doua persoane care sa nu isi prezinte povestea la aceeasi emisiune sa spuna acelasi lucru.Cum naiba poti avea incredere in asta? Raiul este diferit de la om la om sau ce?

4 răspunsuri:
| sinx a răspuns:

Pai in cazul in care esti in moarte clinica si vezi sfinti, rai, etc. inseamna ca ai reusit sa il PACALESTI pe dumnezeu ca esti mort si sa te ia acolo sus, nu? Ceva e dubios, adica dumnezeu care toti il lauda ca atotstiutor nu stie cand unul este mort de-a binelea sau nu?

| 220V a răspuns:

Tu nu sti ce forta de a mintii are mass media?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu esti total mort daca ai fi asa ai ramane moartea clinica nu e cand mori creierul e un mister parerea mea e ca persoanele alea sunt in viata dar au halucinati din cauza medicamentelor sau produsul creierului de multe ori visam atat de adanc de parca ar fi real

| Scarlett011243 a răspuns:

Si eu am vazut pe acasa, chiar joi am vazut ca acel om a fost in moarte clinica si era parca pastor la Biserica... si erau sa moara carbonizati si parca l-a intrebat Duhul Sfant: "Fiule, unde vrei sa mergi?
L-a mai intrebat odata: "Fiule unde vrei sa mergi? In Rai, Sau Inapoi pe Pamant?
Acel om Ovidiu (asa il cheama) s-a intors pe Pamant pentru copii lui...
Ti-am spus m-ai pe scurt. Eu si cu mama am urmarit pe Acasa TV.