| CinevaAnonimă a întrebat:

Mai crede cineva ca biserica ortodoxa face nedreptate fata de tara sau populatie? https://psnews.ro/......nt-121534/

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vad ca se lauda ca sunt 86% din romanii de religie ortodoxa si asta inseamna ca se poate face biserici fara numar, sa se faca din partea mea cate una pentru fiecare, numai bine se fac spitale pe banii dati de la guvern, cu ce te ajuta faptul ca mergi la biserica? de moralitate nici nu se poate vorbi in Romania, atunci, adica pacatosi dar cu multe biserici cool

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

86%,desi majoritatea fiind non-religioasa, frecventand locasurile de cult doar de doua ori pe an. Mai ales generatia asta noua, o fi teista dar o doare in basca de BOR.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Biserica aia nu reprezinta ce a spus iisus,acolo sunt doar fariseri, ipocriti, falsi, hoti, pedofili etc
de ce nu face biserica cantine pentru saraci? de ce nu doneaza banii pentru un spital dar nu ca ei vor banii si asa nu platesc impozite, o biserica primitiva plina de pacatosi

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

De ce nu face cantina? Numai cate cantine nu se fac! Cate fapte nu se fac! Crede-ma, stiu ce spun, caci vad cu ochii mei. Daca nu mergi la biserica nu inseamna ca aici este rau sau manipulare sau mai stiu eu ce.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Ce vezi cu ochii tai?

| SG1995 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Raporteaza actele de caritate a BOR la avearea pe care aceasta o detine.

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Ce se face in parohii. Voi vorbiti fara sa stiti.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Eu nu am afirmat nimic, nu ma judeca ok

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Nu te-am judecat. Eu am vrut sa afirm ca se fac multe lucruri bune si de folos pentru toti.

| Apathy666 a răspuns (pentru RAY):

Subscriu

| mentholinks a răspuns:

BOR mulge oițele.

| Mclaren12 a răspuns:

Logic ca face nedreptate. Este nedrept sa speli populatia pe creier cu o farsa de religie care nu este bazata pe nimic concret decat pe credinta oarba.
Apropo, articolul ala al tau doar bate campii. Cui ii pasa de biserica ortodoxa? Tara asta trebuie sa scape de tot crestinismul daca are pretentia sa fie in rand cu tarile civilizate. Si chiar asa, tot confirma ca sunt peste 16.000 de biserici in tara.