| MariusNede a întrebat:

Mai e mult pana la Armaghedonul prezis in Biblie?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam 5 miliarde de ani. O nimic toată.

| Mayhem666 a răspuns:

Ti se pare cumva ca avem noi puteri supranaturale care ne ajuta sa prezicem viitorul?

| halogen001 a răspuns:

Biblia e o carte cu povesti fanteziste, primitive, puerile si absurde scrise pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori. Daca se va adeveri ceva din ea, acel lucru va fi o simpla coincidenta, iar sansele sa se intample lucrul asta sunt minime, adica tind catre 0.

| MariusNede explică (pentru halogen001):

Credinta adevarata nu poate fi comparata cu basmele. Chiar si in stiinta mai intai s-a mers pe credinta pana s-au adeverit anumite teorii emise prin credinta. Einstein a emis teoria realativitatii generalizate PRIN CREDINTA.

| halogen001 a răspuns (pentru MariusNede):

Stiinta se face prin cercetare stiintifica, n-are nici o treaba cu credinta. Credinta in lucruri evident false inventate de niste primitivi inseamna lipsa de logica, de ratiune, inseamna naivitate, credulitate, superficialitate si nestiinta.

| MariusNede explică (pentru halogen001):

Cu toata stiinta oamenii mai consulta horoscopul, se duc la temple, moschei, biserici, se duc la vraci, citesc in palma.

| CIaudiu a răspuns:

Armaghedonul biblic nu va exista niciodata. Este doar un scenariu SF de-al lui Ioan. Nimeni nu poate prezice viitorul cu exactitate, cu atat mai putin in viitorul foarte indepartat, insa si-a permis un "neandertal" care a trait acum cateva milenii sa ne spuna noua cum vom sfarsit in viitorul indepartat. Aberatii peste aberatii.

| MariusNede explică (pentru CIaudiu):

Ba va fi baietas si inca in urmatorii 20 de ani.

| Meme10Meme a răspuns:

Mai e o eternitate

| MariusNede explică (pentru Meme10Meme):

Prerea mea e ca in urmatorii 10 ani vor incepe primele etape ale Armaghedonului precum anularea religiei organizate pe plan mondial de catre ONU. Apocalipsa 17. Cei ca tine vor face asta. Biblia a prezis pe voi.

| chuckmanson a răspuns:

Așteaptă tu și vezi.
Dar totuși ți-aș sugera să faci ceva mai productiv cu viața ta.

| MariusNede explică (pentru chuckmanson):

Eu stiu ce va urma. Voi astia o sa desfiintati religia falsa ca implinire a profetiei biblice si veti incerca sa instaurati o dictatura stiintifica globala controlata prin inteligenta artificiala si prin cenzura cibernetica. Cand veti vrea sa desfiintati religia adevarata va veti arde caci atunci Dumnezeu va interveni si va pune capat educatiei globale cu teoria evolutionista care e o minciuna.

| LupusDei1993 a răspuns:

Cand va zbura porcul.

| MariusNede explică (pentru LupusDei1993):

Sunt profetii care se implinesc. Toate profetiile biblice s-au implinit. E o cronologie biblica a evenimentelor profetite.