| Genesis2014 a întrebat:

Manifestari crestine!? Cu toate ca s-a demonstrat
că au fost puse oase de porci si oi in locul
acelor moaste (superstitii) la care se inchina turma, ei tot se inghesuie
sa le pupe si sa-si frece portofelele de ele! Oare prostia umana are limite?
Nu m-am considerat niciodata,,desteptul-desteptilor", dar cand văd ce este in jurul meu, PRIND CURAJ!
http://www.youtube.com/watch?v=LAkFuLpsMl0
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=ApI7h3jF6ZI

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nici unde in Biblie nu se spune ca trebuie sa pupam niste oase, acesta e fanatism religios.

| milan9 a răspuns:

Astia cu prima imagine pe unde ai gasit-o? nu e de la noi din tara. De unde o fi dar se pare ca unii ies din toat ecanoanele credintei si nu au masura.

De unde-i raposatu, unde l-ai gasit? E multa inconstienta in mintea unora si ies din toate regulile si canoanele credintei. Osemintele respective garantat iti spun ca nu sunt de la noi. Cum il cheama? happy

| Genesis2014 explică (pentru milan9):

NU E DE LA NOI DIN ȚARĂ?
Eu sper că nu ai probleme cu auzul sau cu vederea!
Cum pot fii unii asa de ignoranti? incredibil!

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Babilonul din Apocalipsă NU se refera la vreo religie.
"Babilonul cel Mare", prezentat şi ca "desfrânata cea mare", "beată de sângele SFINŢILOR şi de sângele MUCENICILOR lui Iisus" (Apocalipsa 17, 6).

"Sfinţii şi mucenicii lui Iisus", în toată istoria creştinismului au facut parte doar din Biserica. "Babilonul cel Mare" a vărsat sângele lor, a ranit biserica, si nu are altă legătură cu Biserica.

| M25M a răspuns:

Nevoia de certitudine, de siguranta ii indeamna la astfel de manifestari.
"Tell people an invisible man in the sky created all things, they believe you.
Tell them what you've painted is wet, they have to touch it to believe." - G. Carlin.

| ADN30 a răspuns:

In Biblie găsim următoarea declaraţie a lui Isus: „Eu sunt calea şi adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin intermediul meu" (Ioan 14:6). Pavel a spus că „există un singur Dumnezeu şi un singur mediator între Dumnezeu şi oameni, un om, Cristos Isus", care „pledează pentru noi" (1 Timotei 2:5; Romani 8:34). Gândindu-ne la rolurile lui Isus ne e mai uşor să înţelegem când citim despre el că poate „să-i salveze complet pe cei care se apropie de Dumnezeu prin intermediul lui, deoarece este întotdeauna viu ca să pledeze pentru ei" (Evrei 7:25). Astfel, noi trebuie să ne rugăm lui Dumnezeu în numele lui Isus Cristos. Nimeni şi nimic nu-l poate înlocui, cu atât mai puţin o icoană lipsită de viaţă. Daca anumite persoane nu ne-au facut nici-un bine cat au trait de ce am crede ca o sa ne faca miracole oasele lor? De ce sa ne obosim sa mergem sa ne rugam la niste oase in putrefactie cand Isus este viu, si el a demonstrat cat a fost pe Pamant ca are puterea de a face miracole?

| Genesis2014 explică (pentru ADN30):

Din nefericire nici macar Yeshua ( Iisus ) nu a fost si nici nu este inteles cu adevarat ceea ce a vrut sa transmita omenirii.
Tagma popilor au modelat si indicat cu vorbe meșteșugite că,,drumul''catre Divin este prin ceea ce au inventat ei : dogme, ritualuri, sarbatori, superstitii gen moaște, etc.etc.
Iisus a transmis chiar la un moment dat că adevarata ruguciune este in cămăruta ta,nestiut de nimeni,doar tu si Dumnezeu!
Popii au inventat strategia de a se autointitula veriga de legătură,cănd de fapt ei sunt,,veriga''de inavutire si control a populatiei,NIMIC ALTCEVA!
Isus a indicat nu de putine ori ca omenirea sa se fereasca de acesti impostori (popi, pastori, predicatori),, care fac plecăciuni de ochii lumii '', si care nu urmaresc decat bani si control impreuna cu fortele politice.

| ADN30 a răspuns (pentru Genesis2014):

Dumnezeu le dă următoarea poruncă tuturor celor ce iubesc adevărul şi dreptatea: „Ieşiţi din ea [adică din Babilonul cel Mare, imperiul mondial al religiei false], poporul meu, dacă nu vreţi să participaţi cu ea la păcatele ei şi dacă nu vreţi să primiţi o parte din plăgile ei. Căci păcatele ei s-au îngrămădit până la cer, şi Dumnezeu şi-a amintit de actele ei de nedreptate" (Apocalipsa 18:4, 5). Într-adevăr, Dumnezeu însuşi este profund indignat de religiile ce ‘îndeamnă la luptă, paralizează conştiinţa, îi îndepărtează pe oameni de realitate umplându-le mintea cu fantasmagorii şi îi face să devină înguşti, superstiţioşi şi plini de ură şi de frică’!

| milan9 a răspuns (pentru Genesis2014):

Daca imi aduc bine aminte, atunci cand acesta a fost dat la tv, in cazul de mai sus era vorba doar de niste pungi cu continut arheologic aflate la subsol şi nu în Biserica.

| ADN30 a răspuns (pentru Genesis2014):

Super tare!

2 Corinteni 4:3, 4 -,, Dar dacă vestea bună pe care o anunţăm este acoperită cu văl, este acoperită cu văl printre cei ce pier, printre cei necredincioşi, cărora dumnezeul acestui sistem le-a orbit mintea, ca să nu poată pătrunde în ea lumina glorioasei veşti bune despre Cristos, care este chipul lui Dumnezeu. "
Este clar ca Satan,,, Dumnezeul acestui sistem" este in spatele tuturor acestor practici. El ii orbeste pe oameni si tot el ii prosteste in ultimul hal.