| Liberingandire a întrebat:

Aceasta e o,, cale"? portofelele deasupra raclei si se indeplineste,, dorinta"? http://www.youtube.com/watch?v=LAkFuLpsMl0

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E bine ca oamenii vad, de fapt Biblia spune,, gratis ati primit gratis dati,,. Matei10:8.Apoi,nici unde nu scrie inchinarea la moaste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa cred doar unii, nu toti

| Liberingandire explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Tu,,bineinteles''nu crezi, DAR esti oortodox convins! BRAVOOOOO!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Liberingandire):

Sunt ortodox convins dar ceea ce fac aceia sunt doar pelerini nu credinciosi, cred intr-o minune brusca, iar daca nu se indeplineste il uita pe Dumnezeu, ei cred ca Dumnezeu e o sluga care sa le indeplineasca ceea ce vor cand vor in rest Il uita

| Liberingandire explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Daca esti ortodox convins,afla ca aceste ritualuri si traditii inventate de popi,FAC PARTE DIN ORTODOXIA TA,nu din alta parte! Deci tu daca elimini,,sfanta''traditie si ritualurile aferente,inseamna ca te,,elimini''singur din aceasta religie! Nu esti inca atat de,, convins'', fiindca cel,, convins'' include in credinta lui TOT ce inseamna ortodoxia, nu dă deoparte ce-i convine lui!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Liberingandire):

Esti liberingandire doar impreunat despreunat esti ocupat ca nu e oxigenat, care parte n-ai inteles-o ca doar astia ca tine fac asa?

| Liberingandire explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce tot behâi pe acolo?,vorbeste'' romaneste nu,,jidăneste''!
De ce nu-ti asumi? ori esti ortodox convins, adica iti cari dupa tine ritualurile, traditiile superstitioase, aberatiile confensionale catre popi, etc.etc. Ori NU! Altfel esto ortodox cu,,jumatate''de norma,ceea ce la popii tai nnu le convine,ai grija ca te vor,, certa''cei in fuste si ce-i mmai grav astia obisnuiesc si sa blesteme, si daca vei crede, in blestemele lor, te vei transforma in broască!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Liberingandire):

Bine ca zici tu de cealalta parte de la suspendati, suuuspendaaatiii

| milan9 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Referitor la "traditii", trebuie spus ca fiecare religie si credinta are "traditia" ei, istoria sau istoricul ei, dar conteaza daca acestea provin sau nu de la Fiul lui Dumnezeu si de la apostoli sau de la oameni (40000 de secte si "traditii" exista de la oameni), conteaza daca la baza acestor traditii stau inunanimitate TOTI EPISCOPII Bisericii primelor secole, sau, sta vreun "Luther", sau vreun "Smith" intemeietori de rataciri dupa rataciri (cateva zeci de mii la numar).

Apoi, conteaza daca acea "traditie" a ramas NESCHIMBATA (Predania Bisericii) sau, in cazul "traditiilor" denominatiunilor sectante, a cunoscut schimbari, rataciri si pierderi, precum si ruptura totala fata de lucrarea harului transmis in Biserica...

Cuvantul "Traditie" este termen biblic, fiind intalnit in Scriptura ca "PREDANIE".
Biblia nu vorbeste despre "Biblie" dar in schimb Biblia vorbeste despre "Predanie".

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu, nu este.
Majoritatea romanilor cand merg sa pupe moastele se roaga pentru bani.