| alidenbealidenbi a întrebat:

Merele și multe alte fructe au o mărime potrivită pentru a fi apucate între două degete de la o mana sau cu o mana de om.

Daca ar fi evoluție, pomii nu ar fi avut de unde să știe să facă fructe potrivite ca mărime pentru mana omului.

Nu-i așa că aceasta e o dovadă în plus că Dumnezeu există și că relatarea din Geneza, unde scrie că Dumnezeu a făcut pomii din gradina Edenului pentru omul Adam, este adevărată?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe logica ta asa e ca si de aia ne intra penisul perfect in mana sa ne putem masturba cat mai mult?

122 răspunsuri:
| alidenbealidenbi explică (pentru rapandula):

Biblia ortodoxa Faptele Apostolilor 15:29:"Să vă feriţi de sânge de care păzindu-vă, bine veţi face. Fiţi sănătoşi!"

| rapandula a răspuns (pentru alidenbealidenbi):

Esti un prost. Nu trebuie sa interpretezi dupa cum te duce capul, trebuie sa gandesti ce a vrut sa spuna autorul. Pe atunci nu existau transfuzii. Oare daca nu existau, la ce s-a referit prin "feriti-va de sange"? Oare nu la crime, ceea ce voi faceti cand ordonati ca pacientul sa moara in loc sa primească ajutor?
Tot Dumnezeu ordina sa nu facem crime și nici sa nu ne dorim moartea cuiva. Oare Dumnezeu intentionat s-a contrazis sau de fapt nu e o contradictie fiind lucruri total diferite dar pe care voi le interpretati altfel?
Daca spunem sa nu ucidem si nici sa nu ne dorim asta, tu de ce si ceilalti sectanti va doriti asta?