| Steregoi a întrebat:

Iata inca o dovada a existentei Lui Dumnezeu din Biblie. Consumerismul a fost creat de Dumnezeu. Adam muncea puțin in gradina Edenului si pământul rodea mult cu efort minim. Tendinta prin tehnologie a omului de a reduce din sudoarea fetei sau din munca depusa cu randament cat mai mare in domeniul agricol este o dovada ca omul a fost creat de Dumnezeu si ca este urmașul lui Adam si Eva din Biblie. Ce credeți?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profund, foarte profund. Ai fost tu acolo cand am creat omul?

| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Ce este scris in Biblie se potriveste cu realitatea prezenta. Revezi intrebarea. happy

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu ai fost?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Dar tu ai fost? Eu am intrebat primul. In plus, trebuie sa raspunzi la intrebarile lui Dumnezeu...

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt obisnuit cu trolli. Sunt preferati mei. Poti mai mult happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Eviti foarte usor sa raspunzi clar si la subiect. Lipsa argumentelor oare?