| gelutzu78 a întrebat:

Ne e frica de moarte dar nu ne este frica cand pacatuim de ce

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din nepasare si din impolitete fata de Creator

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Pentru că nu conștientizezi când păcătuiești!

| RAY a răspuns:

Multi se bucura de necazul tau de parca ei nu o sa aiba parte de el

| DarkOrbitMoon a răspuns:

"Moartea este un fenomen simplu in natura, oamenii il fac inspaimantator."Marin Preda

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

"Ne"?
Nu mai generaliza, sunt si oameni carora nu le este frica de moarte.

| gelutzu78 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Intr-adevar ai dreptate te referi la sfintii parinti sau oameni cu adevarat pregatiti sufleteste numai acelora nu le e frica de moarte

| C0nstantin a răspuns (pentru gelutzu78):

laughing nu e vorba doar de sfinti laughing eu unu imi doresc ca la batranete mai degraba sa mor decat sa ajung o leguma de om, paralizat sau in scaun cu rotile si sa fiu o povara pentru vreuna din persoanele dragi mie.

| gelutzu78 explică (pentru C0nstantin):

\esti asa de sigur ca ajungi la batranete sa dea DUMNEZEU sa ajungi acolo asa a crezut si tatal meu ca ajunge la batranete si a murit la 56 de ani de cancer mantuitorul a spus privegheati si va rugati caci nu stiti ceasul

| CristiB93 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ai fi gata sa mori in clipa asta fara sa tremuri de frica ca nu sti ce va fi dupa?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru CristiB93):

Tocmai asta e, ca vreau sa stiu ce e, si sigur nu-i nimic, din moment ce creierul nu mai e in functiune.Eu tocmai asta vreau, sa mor in necunoscut, sigur n-as dori sa stiu ce se intampla cu mine dupa moarte, vreau doar sa stiu ca mor, si atat.

| dragos9234 a răspuns:

Troll.
Insigna2, tu esti?

| dracu14 a răspuns:

Nu generaliza
mie unul nu-mi pasa de moarte si in vocabular n-am notiunea de pacat
folosesc notiunea de greseala si imi zic ''am gresit, viata merge mai departe, nu-i nimic''

| Voidwithin a răspuns:

De ce sa-ti fie frica de moarte, e un doar un alt pas poate sa-ti fie frica unde te duci dupa moarte.

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu credem.