| Dorugar a întrebat:

Nu vi se pare ca religia crestina bazata pe Noul Testament este o religie facuta dinadins impotriva lui Dumnezeu Creatorul?

Daca Legea data de Dumnezeu lui Moise, este incalcata de crestini sub pretextul ca este "veche", atunci din ce cauza oare, crestinii nu adopta cea mai noua scriptura trimisa oamenilor de catre Dumnezeu, si anume Coranul, trimis chiar prin acelasi arhanghel Gavril care a anuntat-o pe fecioara Maria ca este gravida cu Isus = Lucifer.
Conform prorocilor biblice despre vremuri ce vor veni cu o Lege Noua a lui Dumnezeu, oare cum se explica faptul ca ei, crestinii prefera testamentul cel nou al ucigasului Pavel, si nu Legea cea noua trimisa de Dumnezeu oamenilor?
Au ceva crestinii impotriva lui Dumnezeu si il prefera in locul Lui pe un criminal si sarlatan ca Pavel?
Sau pur si simplu sunt atat de indoctrinati incat le lipseste discernamantul sa faca diferenta intre un ucigas ca Pavel si Dumnezeu Creatorul?

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu.Ea face parte din planul de mantuire pentru omenire!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Du-te si te culca ca iarasi visezi in picioare

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Dumnezeu i-a spus lui satan:,, Vrăjmăşie voi pune între tine şi femeie, între sămânţa ta şi sămânţa ei. Aceasta îţi va zdrobi capul, şi tu îi vei zdrobi călcâiul." Dumnezeu spunea ca Isus va veni dintr-o femeie si il va supune pe diavol. Adam a adus omenirii pacatul, care l-a facut sa isi piarda puterea, relatia, drepturile si privilegiile. Pacatul sau a produs saracie, boala si confuzie pe fata pamantului. Isus ca samanta fara de pacat a Duhului Sfant, era era singurul care putea sa impace pe om cu Dumnezeu.