| William a întrebat:

Oare Cain s-a mantuit pana la urma?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Parintele a răspuns:

Ce drept e d-zeu! a lasat frate sa isi omore fratele. cata lipsa de logica in biblie!

| Parintele a răspuns:

Cum dovedesti bai ratatule ca sunt ignorant. Termenul acesta se aseaza foarte bine langa cuvantul crestin|: crestin ignorant.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu.Cain nu s a căit de crima pe care a săvîrșit o cînd l a omorît pe fratele său Abel. Dumnezeu nu l a iertat pe Cain. Cain nu v a fi înviat în schimb Abel da.

| DAVID_6313 a răspuns:

Si eu de unde sa stiu mai pocaitul lui Peste?

| William explică (pentru DAVID_6313):

Nu te-am intrebat pe tine in mod special, tu ai veint aici si ai raspuns. Daca nu stii de ce raspunzi?