| Dorugar a întrebat:

Oare cum va explicati faptul ca Domnului nostru Isus Christos, prin Biserica, sa a comis mult mai multe crime si bicisnicii decat Domnul Satan ...cum va explicati "minunea" asta?

13 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Te as ruga frumos sa mi enumeri aceste crime teribile.

| OOOLEOOO a răspuns:

Biserica este parte din rautatea occidentala.

Trupul este biserica noastra.

| martzian a răspuns:

Faci o mare confuzie. Biserica nu este o institutie pamanteasca, ci este formata din ucenicii lui Hristos, cei care ii apartin, il urmeaza si traiesc pe baza invataturilor Sale.

| GregHouse a răspuns:

1. E Iisus Hristos, nu cum ai scris tu.
2. El n-a facut niciun pacat, oamenii au facut.
3. Esti ateu, agnostic sau alta natie? Tine-ti parerile pentru tine, asa cum fiecare si le tine pe ale sale.

| Dorugar explică (pentru GregHouse):

1) Din moment ce Isus raspundea la numele de Yehoshua este o prostie sa - i spui iiiiiisus!
2) Ba a a facut multe pacate pentru ca traia din exorcizari care faceau mai mult rau decat bine, si prostea bogatii sa doneze banii gastii sale de zdrentarosi puturoshi.
3) Ce sunt eu nu e treba ta pentru ca nu asta ai fost intrebat!
4) Ai fost intrebat despre motivul pentru care biserica ta (crestina) a comis enorm de multe crime fata de biserica satanista?

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru GregHouse):

E evreu

| Dorugar explică (pentru Allrc24Orthodox):

Poi tu numai acum ai aflat asta?
Sigur ca era evreu si la fel de sigur este ca el nu era crestin ci de religie mozaica, religia cu care s-a nascut si de care nu s-a dezis nici pe cruce!

| Dorugar explică (pentru Allrc24Orthodox):

Sunt ateu ma loaza!
Si daca sunt ateu nu inseamna ca sunt prost si incult ca tine!
Eu pot sa mi motivez biblic sau istoric fiecare afirmatie pe care o fac!

| WhatheWow a răspuns (pentru Dorugar):

Si eu tot ateu sint dar sa spui ca Isus a facut crime e o prostie; crimele da, le-a facut religia prin oameni si pentru putere, nu pentru Dumnezeu.

| Nayuky a răspuns:

Altu'laughing

Răspuns utilizator avertizat