| Dorugar a întrebat:

Oare din ce cauza religia crestina este considerata religia iubirii atunci cand se stie ca bilantul activitatii sale cuprinde zeci de milioane de crime si torturile cele mai diabolice, si foarte putine minuni prin care au fost vindecati oamenii? Sa fie crimele si torturile dovezile de "iubire" ...ale Diavolului?
Ba chiar inca de la inceputuri, crestinismul s-a dovedit a fi o religie care incurajeaza crima si rasplateste pe criminali, asa cum ne arata cazul UCIGASULUI Pavel care a fost numit Apostol dupa ce l-a ucis pe Sfantul Stefan, dar caindu-se si acceptandu-l pe Isus ca Dumnezeu si Mantuitor (asta desi Dumnezeu in Isaia 43; 11 spune clar cine este mantuitorul si singurul Dumnezeu) a ajuns in Imparatia Cerurilor, motiv pentru care, astazi toate curvele si toti criminalii au Raiul garantat datorita sacrificiului lui Isus, si caindu-se sincer de fapetele comise.
Poi asta nu este o incurajare a faradelegii?
Nu vi se pare curios ca si in Biblie scrie despre acest lucru? vezi: 2Tes2 7Căci taina fărădelegii a şi început să lucreze;

13 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

Nu stii ca mai nou la aia li se zic "victime colaterale"?laughing.
Mnom, monom, monom oh go on Deaoh go on.Ca vor pace alea alea. Daa lupta in semnul paciilaughing.
Toate acestea apar atunci cand una din religii nu o accepta pe cealalta si incepe cu o injuratura doua pana vor razbunare, adunadu-se veriga cu veriga pana se formeaza un lant lung si nesfarsit.

| venusdoom a răspuns:

Nu pricep logica asta: castigi iubirea prin suferinta. Si tu nu esti crestin. Pentru ca niciunul nu scrie "Isus" ci Iisus.
http://www.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8
poate deschizi si tu ochii.

| Dorugar explică (pentru venusdoom):

Cum sa scriu Iisus cand de fapt pe Jesus il chema de fapt Yehoshua?
Crezi ca Yehoshua se scrie cu doi de "y"?

| Dorugar explică:

Da ce e interzis sa gandesti si sa pui intrebari?
Daca tu "pricepi" din ce cauza nu raspunzi ca sa priceapa si altii?

| Dorugar explică:

Cine vorbeste de scoatere din context?
Un adept al Biblie scrise de rabinii evrei, Biblie care a fost FURATA si asumata de crestinii care au scos textele Tanachului din contextul ei natural si le-au pus sa serveasca in mod mincinos, contextul unei alte religii, in speta cea crestina!

| Dorugar explică:

Ai auzit tu de religie fara oameni?
Ai dreptate, tu nici macar incult nu esti ci esti...

| Dorugar explică:

Crestinii au furat scripturile altei religii!
Evreii nu au cum sa ramana in urma cu religia din moment ce ei urmeaza Legea si Poruncile lui Dumnezeu, si nu cred ca il poti tu acuza pe Dumnezeu ca a ramas in urma cu Legile Sale!
Crestinismul este o minciuna si o sarlatanie de la cap la coada pentru ca este o alta religie bazata pe furtul scripturilor iudaice si pe interpretarea lor mincinoasa, o religie noua in care ii invata pe crestini ca Legile lui Dumnezeu sunt un GUNOI vezi Filipeni, capitolul 3, versetele 6, 7, 8,, si vezi si intrebarea pe care am pus-o de curand aici pe TPU

| CryChristiAN a răspuns:

''Asa demult a iubit Dumnezeu lumea caci a trimis pe unicul Sau Fiu care cine crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vecinica''

Dupa cum spune si Domnul nostru Iisus Hristos, El nu a venit ca sa judece nici pentru cei buni, ci a venit pentru noi, pacatosii. A si sa stii ca fiecare o sa dam socoteala pentru faptele noastre la vamile vazduhului... Doamne ajuta-ne in calatoria vamilor.

| Dorugar explică (pentru CryChristiAN):

Intr-adevar atat de mult a iubit Dumnezeu lumea (zice un vagabond cioflingar si poponar ca Ioan) incat (zice Dumnezeu), Apoc. 12. 12 Vai de voi, pămînt şi mare! Căci diavolul s-a pogorît la voi, cuprins de o mînie mare, fiindcă ştie că are puţină vreme.
2 Isus nu spune nimic despre asa ceva!
De spus ceva asemanator o spun doar niste cioflinagari primtivi si nemernici aflati in slujba ucigasului Pavel!
3 Fi linistit ca nu vei da nicio socoteala pentru ca Isus a murit tocmai ca sa nu dai tu. dar si altii fara Dumnezeu ca tine, socoteli
Vezi Galateni 3:13

Răspuns utilizator avertizat