| dany1988122 a întrebat:

Pamantul avea aceeasi dimensiune cand au fost creati Adam si Eva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai, nu l-am masurat nici atunci... si nici acum happy

| Mayhem666 a răspuns:

Naaah, pe atunci Pamantul era plat. Nu stii meme-ul ala in care un meteorit loveste pamantul si catapulteaza toti dinozaurii in spatiu? Asa au disparut dinozaurii, si ca sa indrepte Dumnezeu asta, a facut Pamantul rotund. Adam si Eva au aparut in Gradina Edenului, nu pe Pamant. Au fost trimisi pe Pamant abia dupa ce Pamantul a fost refacut ca sa fie un obiect 3D si nu 2D.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-i pe Adam și Eva.

| AVAAVA a răspuns:

O întrebare foarte grea!
Ce știm cu siguranță, este ca Adam și Eva trăiau în Raiul de pe pământ.
Chiar și în ziua de astazi, Raiul nu este accesibil doar după moarte. Omul cel credincios, încă pe pământ fiind, trăieşte un început de viaţă şi de fericire cerească. Pentru un astfel de om, Raiul a început aici pe pământ... El doreşte viaţa cea veşnică. Omul cel credincios, omul cel duhovnicesc doreşte viaţa veşnică nu numai pentru că i se spune în Scriptură că este nespus de frumoasă şi fericită, ci pentru că, în parte, a gustat el însuşi din ea şi a aflat cât este de dulce şi plăcută...Asadar nu cunoaștem dimensiunea raiului, dar credem ca este infinita, precum este și Dumnezeu infinit. Noțiunea Dumnezeului Infinit ne depășește logica noastră. Noi trebuie sa ne axam pe iubire. Să-l cautam pe Dumnezeu cu Iubire, și astfel vom moșteni raiul.