| Aalexander a întrebat:

Parca dumnezeu ne iubea pe toti. Atunci de ce mii de oameni mor de foame in fiecare zi?

89 răspunsuri:
| Aalexander explică (pentru HueyFreeman):

Ti am folosit raspunsul pentru o intrebare. Mc.

| Nucreeed a răspuns (pentru Exilee):

De ce sa ajute el, ma? Aici se vorbea de dumnezeu.Nu e el ala pe care tot il ridicati in slavi ca e infinit de bun si infinit de *insert anything here*.
De ce atunci cand se intampla lucruri bune, ii acordati numai lui meritele...si atunci cand ceva rau se intampla, gasiti voi sa ziceti ceva pentru a'i lua apararea.Sunteti penibili.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Sigur ca da!

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Parca vt era expirat cand aia naspeti spuneau naspeturi despre ce e scris acolo, acum e bun? Si copiii aia care au doar cateva saptamani ce rele au facut?

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Zau ala inseamna jurat pe dumnezeu, :O vai, ce pacat.

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

Si cu libertatea celorlalti cum ramane?

| Maxim96 a răspuns:

Pentru ca omul nu asculta de poruncile Lui.

| Aalexander explică (pentru Maxim96):

Sa mori tu?
Si copiii care mor la nastere ce n au ascultat?

| EmaS a răspuns (pentru Mădă0611):

Unde scrie?

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Riscul asumarii in general al libertaţii...

| Maxim96 a răspuns (pentru Aalexander):

Dumnezeu pedepseste pacatele pana la al 7-lea neam.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Aalexander):

Esti cam... nu imi ajunge dictionarul ca sa te cataloghez, ai pus o intrebare foarte idioata si irelevanta si ti-am dat un raspuns indulgent pentru asa ineptie

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Doar pe scrise merge treaba? :)) De la ce crezi ca vine? De la dumne-zau.
http://rasvancristian.wordpress.com/2011/11/03/zau/ hopa, ne vedem la un suc in iad :>

| Aalexander explică (pentru Maxim96):

Unde scrie asta?

| Maxim96 a răspuns (pentru Mădă0611):

De unde ai sa bei tu in iad suc?

| Aalexander explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Esti un prost.
Nu mai da raspunsuri pe TPU.

| EmaS a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu nu ajung acolo. Sa stii ca beau Cola!winking

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxim96):

Pai tu ce crezi, ca nu se gaseste? Sucurile carbogazoase fac rau "tempului duhului sfant", deci, de cine crezi ca sunt facute? smug

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Eu spun ca o sa ajungi, dar fac eu cinste cu pepsi, pepsicul e mai bun, light/max, pentru silueta si mai putine carii. smug big grin smug

| Maxim96 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu se gaseste.
Dumnezeu ne iubeste si ne-a pregatit o viata vesnica.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxim96):

laughing Hoooopaaa, ai atins cuiul ala de la pick up si a pornit placa: "Dumnezeu ne iubeste si ne-a pregatit o viata vesnica" laughing, ce treaba are ce ai zis tu cu ce am zis eu? Si daca ajung in rai si vreau suc, nu imi da, din iubire?

| andreiush25 a răspuns:

Pentru ca nu exista.

| Maxim96 a răspuns (pentru Mădă0611):

In Imparatia lui Dumnezeu nu e mancare si bautura, ci pace si bucurie in Duhul Sfant.
La el in imparatia mortii nu este mancare sau bautura ci doar privelistea infioratoare a mamonei si a dracilor.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxim96):

Mno, pai nu-i fain. Eu imi facusem lista cu dulciuri sa i-o dau lui tati broken heart

| Kalla a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Parca nu crdeai in Dumnezeu.De ce e vina lui daca nu crezi?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Asta e ceva de genul:
- vecinu gigel cumpara paine intotdeauna si o lasa la usa.
- nu-i adevarat, e vecina.
- nu, e vecinu.
... dupa un timp
- nu este paine
- ce naspa e vecinu, app, vecina e in concediu.
laughing
nu te-ai prins, asa-i?

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Teoria ta e senzationala dar nu m-am prins happy

| milan9 a răspuns:

Cea mai relevantă provocare a bogaţilor lumii, nu este alta decât a nu îngădui confraţilor lor mai mici gen "Lazăr din Evanghelie", să nu moară de foame, chiar la poarta lor... sad

| NameoftheCentury a răspuns (pentru EmaS):

Bei Cola? rolling on the floor Esti penibila...

| arthu a răspuns (pentru Exilee):

Ce pretext gasesti si tu.Din ce dracu sa dam noi cu venituri de 800 de ron, sa dea PeaFericitul Daniel cu Mercedesu lui de 70.000 euro