| AvalohAlyn a întrebat:

Poti sa fii crestin si sa nu te duci la biserica?

Răspuns Câştigător
| Derpina3105 a răspuns:

Da, normal.
crestin inseamna sa fii botezat. "cand te botezi intri in imparatia Domnului " ceva de genu' zice pruful de religie.
si eu sunt crestina si nici nu calc in biserica ( mai stau si vis-a-vis)
Nu conteaza daca te duci sau nu la biserica, daca-ti rupi genunghii sau nu in fata icoanelor, daca faci gauri in parchet la cat de mult te-ai rugat sau faci gauri in pat la cat de mult ai dormit. Tot ce conteaza pentru a fi crestin este sa fii botezat. Ceea ce presupun ca esti, deci, felicitari, esti crestin!
Sper ca te-am ajutat! happy
Funda? big grin

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut NU. Poti sa-ti iei viza de America fara sa te duci la Ambasada?

| Holiday a răspuns:

Atata timp cat iei de buna povestea crestina, indiferent in ce mod, evident, esti crestin.
Pana la urma, e doar o poveste, ce conteaza cum o interpretezi, oricum nu te ajuta cu nimic, ba dimpotriva.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Primii crestini nici nu aveau biserici. Se intruneau ca sa discute intre ei, despre invataturile lui Iisus, in mod liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, din pacate sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti. Poate o scutire de la medic cu handicap sever te poate absolvi de vina.
Bani.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Doar în acte.

| Ionelauser a răspuns:

Normal laughing. A fii crestin inseamna a crede in Dumnezeu nu in biserica, popi sau Religie laughing tongue

| AnybodyANDnobody a răspuns:

Un crestin merge la biserica pentru a se ruga, pentru a canta, pentru a invata mai multe din Biblie. Pentru a se intalni cu Dumnezeu!

| mihaict19 a răspuns:

Da citeste mai multe carti de specialitate si convinge-te singur