| JayLuckyLuciano a întrebat:

Nici nu stiu cum sa va spun. Ieri seara pe la ora 12:30 am adormit constientizand asta. Auzeam diferite voci ale persoanelor cunoscute. Auzeam cum varul meu vorbea ceva de buletin si totul se auzea foarte tare si neclar, chiar ma luase durerea de cap si nu ma puteam misca. Ultimul si cel mai clar lucru care l-am auzit a fost,, Inchide usa ca vine tunetu". Am fugit repede la usa pentru ca a parut desprins din vis ultima parte.A durat ceva pana m-am putut misca. Imi puteam controla gandurile, dar de ce auzeam acele voci? Este ciudat ca simteam langa mine o prezenta stranie. Stiu ce este visul lucid si paralezia in timpul somnului. Intrebarea ar fi cum as putea sa fac asta din nou, chiar daca a fost o experienta nu prea placuta. Am reusit asta gandindu-ma la diverse lucruri si la un momendat nu ma mai puteam misca, dar gandind in continuare. Credeti ca pot reusi asa din nou?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce am vazut intrebarea ta m-am uitat din curiozitate pe net si am vazut ca multi zic ca se poate sa faci sa se intample din nou.
Mie mi s-a intamplat o singura data si totusi nu inteleg de ce ar vrea cineva sa urmareasca intentionat treaba asta, pentru ca e destul de aiurea. Daca era vorba de vis lucid te intelegeam, dar nu cand e vorba de paralizie in timpul somnului. Se pot intampla lucruri mult mai aiurea decat numai sa simti o prezenta stranie.
Oricum, daca vrei sa vezi ce zic unii, scrie la cautare pe google 'how to induce sleep paralysis', dar sfatul meu e sa nu incerci sa afli daca functioneaza vreuna din chestiile alea.

| Kirschen a răspuns:

Hei. Și mie mi s-au întâmplat chestii puțin "diferite" în legătură cu visele. Nu prea are sens sa te stresezi cu astfel de lucruri. Nu trebuie sa devină un scop o astfel de (re)traire.