| SOLDIER a întrebat:

Sa inteleg ca mersu la biserica si daruirea unor bani la toti cersetorii de pe strada sunt singurele activitati bune pe care le poate face un om?
cam asa ceva zice yekto la aceasta intrebare:
http://www.TPU.ro/......-crezi-in/

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt doar o mica parte din lucrurile bune pe care le poti face.Poti sa vizitezi pe cineva bolnav,sa ii spui o vorba de mangaiere,de incurajare. Poti sa ajuti o batranica sa treaca strada,poti sa dai un corn unui om flamand,o haina celui dezbracat, un zambet celui trist. Poti sa faci multe fapte bune, conditia este sa doresti acest lucru.Trebuie sa fi receptibil la nevoile celor din jurul tau, si te poti face util.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pupatul de icoane / oase putrezite / rugaciuni multe pentru iubitul nostru creator cam asa trebuie sa fi / sa fi in sclav bun si bland da sa nu cercetezi sa te intrebi cum e posibil ca cineva sa fi creat o stea dar 400 mld sau miliarde de galaxii sau toate insectele si mamiferele

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SOLDIER):

Astea is acivitati de crestin bun / ca om sarac altceva ce poti face sa fugi naibi din Romania nu ai ce face / daca esti normal la cap te gandesti cum sa fugi din Romania

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SOLDIER):

Daca esti tanar ce naiba sa faci aici? tu nu vezi in jurul tau nimic

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SOLDIER):

Si salarele mici ce sa faci cu 150 de euro cand chiria in tm e intre 150 si 200 e

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SOLDIER):

Acum 2/3 ani mergea super am cunostinte ce castigau si mia pe luna dar siau batut joc de banii. la banii aia au luat din banca o suma mare si iau stricat acum freaca menta cu nervi si oamenii si-o fac cu mana lor