| antiVertebra a întrebat:

Sall. Asta o sa va dea putin ge gandit. Cum credeti sa arata Lucifer(satan). In biblie scrie ca era cel mai frumos dintre ingeri... voi cum vi-l imaginati? Ganditi-va ca e un inger normal cu aripi normale si care arata bine dar ascunde ceva malefic. Care sunt primele trasaturi care va vin in minte? (culoare parului, ochilor, forma fetei, freza, hainele, etc)

Răspuns Câştigător
| HitmanSA a răspuns:

Nu cred ca am pomenit ceva de satanism.Am vrut doar sa aduc un omagiu in cinstea unui adevarat erou.

63 răspunsuri:
| adikiller1 a răspuns:

Inalt,par alb si lung,stralucitor,haine albe, ochi albastrii, aripi albe mari si frumoase

| irocku a răspuns:

Par blond forma fetei foarte ascutita par cret haine logic nu are dar sa zicem albe si emana lumina

Răspuns utilizator avertizat
| Raizen_2360 a răspuns:

Pai ca cel mai frumos dintre ingeri eu mi-l imaginez ca unul normal...si cum arata el, pai sti desenul Samurai Jack? cam ca alalaughing)adica ceva rosu cu negru si cu coarne...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata ca boc dracu in persoanaaaaaaaaaa

| comansorin a răspuns:

Blond,ochii albastru dechis spre cenusiu,fata rotunda copilaroasa spre naiv, parul pieptanat ingrijit spre dreapta, hainele demodate dar ingrijite; inteaga imagine debordand de naivitate

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Par verde cu ochii caprui si haine de rocker asociate cu niste aripi negre.

Răspuns utilizator avertizat
| Manole33 a răspuns:

Salut! Lucifer, cred ca stii Istoria lui Nu? El, inainte casa faca aceea greseala, inaintea lui Dumnezeu, el era in Inger Frumos, dar Rautatea lui se afla in Interior! Si acum, cum te-ai gandit tu ca ar arata el pe Vremea aia? Simplu: Biblia spune, ca era cel m-ai frumos dintre toti ingerii! Adica avea ca toti, aripi, si celelalte, doar ca ale lui, erau mai '' Sofisticate'' ca la ceilati! Ca 2 Televizoare, unu este cu Tub, altu este cu Plasma(Sper ca te-am ajutat cu ceva! Daca m-ai ai Intrebari de Religie, si esti nelamurit in unele chestii, daca vrei da-mi mesaj! Sunt chiar Bucuros sa vad un Baiat, care il intereseaza Religia! Te salut!

| FucktheSystem a răspuns:

În primul rând nu se precizează nicăieri că îngerii ar avea aripi, asta e doar o reprezentare, în al doilea rând ști cum se zici, frumusețea este în ochii privitorului, cred că în biblie vrea să se facă referirea la faptul că Lucifer este frumusețea în general, care este percepută diferit.

| Allrc24 a răspuns:

Lucifer era cel mai frumos dintre ingeri,din pricina asta sa mandrit si a indraznit sa cuteze la tronul lui Dumnezeu."imi voi pune scaunul in inaltul cerului si voi fi asemeni Celui Preainalt(asemeni lui Dumnezeu adica). Domnul l-a pedepsit aspru impreuna cu el cazand din rai si toti ceilalti ingeri care s-au inchinat lui Lucifer,Domnul luandui o mare parte din putere. prin neascultarea de Dumnezeu, el sia pierdut harul divin si sa preschimbat intr-un monstru, o creatura hidoasa si ingrozitoare care nu mai asculta de Dumnezeu.Numele lui nou este satana, scopul este pierzarea sufletului omenesc.adica impiedicarea omului de a se mantui.

| HitmanSA a răspuns:

Par lung,saten dat pe spate,ochi caprui si ageri, fata ascutita, un zambet de psihopat.Petru mine nu prea conteaza cum ar arata.
Ar putea fi si un schelet in armura si cu o sabie in mana, tot cel mai bun prieten si tovaras imi ramane.

Ave Hitler

| antiVertebra explică (pentru Manole33):

Nu ma intereseaza religia asa mult, recunosc. Dar cred in Dumnezeu. Ma intereseaza mai mult ce fac acum, aici pe pamant decat ce o sa fac dupa ce dau coltu. Am pus intrebarea pentru ca am vrut sa-l desenez si nu aveam nici o informatie sigura legata de cum arata...deci as vrea sa stiu cum e el in viziunea voastra. Deci daca vrei sa ma ajuti, lasa teoriile si zi cum ti-l imaginezi big grin. apropo, eu nu-s baiat.happy

| Allrc24 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Citeste biblia si vei vedea. se precizeaza clar in bilbie

| Allrc24 a răspuns (pentru HitmanSA):

Ce treaba are hitler cu satanismul? cumva era si el satanist?

| antiVertebra explică (pentru Allrc24):

Mrg, nu prea imi pasa ce a facut...mie personal nu mi-a facut nimic. Vorbeam de Lucifer. (nu satana)...Deci cum crezi ca arata? ^.^

| sandra2012 a răspuns:

Nu mi-l imaginez fizic doar spiritual, un personaj malefic, personajul negativ din "telenovela".

| antiVertebra explică (pentru HitmanSA):

Nu stiu ce legatura are Lucifer cu Hitler. rolling on the floor dar eu n-am nimic cu ei. Stiu multe despre Hitler si nu l-as compara cu Lucifer...Mi se pare ca Hitler a fost un om bun...parerea mea, am argumente bune devil

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru Allrc24):

Am citit și n-am găsit partea asta, chiar te rog să-mi dai și mie citatul.

| antiVertebra explică (pentru HitmanSA):

Mmm...erou. asa mi se parea si mie happy
Heil Hitler...nu ma lasa TPU sa scriu cu majuscule;(

| Allrc24 a răspuns (pentru HitmanSA):

Pai daca zici ca il ai prieten pe lucifer? ce om sanatos la cap se imprieteneste cu diavolul? denota ca est isatanist...ori nebun de legat

| antiVertebra explică (pentru FucktheSystem):

Si eu ma gandeam sa intreb. Ca n-am auzit nicaieri de asa ceva

| HitmanSA a răspuns (pentru antiVertebra):

Eu chiar il consider un erou, un geniu, un om care a avut curajul da a-si indeplini visul.
nu vroiam sa il compar pe Hitler cu Lucifer. Vroiam doar sa starnesc pe pocaiti.,

| Allrc24 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ai auzit de heruvimi? si ei tot ingeri sunt. Profetul Isaia a avut privilegiul de a vedea ingeri cu aripi numit "serafimi", deasupra tronului lui Dumnezeu. Cu toate acestea, acesti ingeri cu aripi nu seamana cu imaginile cu care am fost obisnuiti. El Ii descrie astfel: "... Serafimi stateau inaintea Lui, fiecare avand cate sase aripi: cu doua isi acopereau fetele, cu doua picioarele, iar cu doua zburau. Si strigau unul catre altul, zicand: "Sfant, sfant, sfant este Domnul Savaot, plin este tot pamantul de slava Lui!"" (Isaia 6:2, 3) este luat paragraful de pe site-ul asta: http://oracolulingerilor.blogspot.com/......itati.html

| HitmanSA a răspuns (pentru Allrc24):

Cate putin din amandoua.Da chiar sunt satanist...si tu esti poate primul care mi-a spus ca sunt nebun.Si abia astept sa-l inalnesc pe Lucifer si sa-l rog sa-mi dea un foc ca bricheta s-a dus.

| Allrc24 a răspuns (pentru antiVertebra):

Lucifer=satana=diavol=drac-duh necurat are o multime de nume sunt una si aceeasi persoana. daca vb de perioada cand era in rai era ff frumos,chipul sau emana dragoste,lumina si slava lui Dumnezeu. dupa caderea in pacat are chipul intunecat,hidos,plin de rautate si raceala,invidie, egoism, toate pacatele posibile. sigur te intereseaza link-ul vei afla mai multe :http://www.sfaturiortodoxe.ro/razboiulcrestinilor1.htm

| Allrc24 a răspuns (pentru HitmanSA):

Mda cand il vei intalni te va arunca el in cazanul cu smoala...nu e bine ce faci omule.e pacat mare impotriva lui Dumnezeu. hula imptriva Sfantului Duh

| HitmanSA a răspuns (pentru Allrc24):

Scuza-ma ca intrerup procesul asta dar discutia asta mi-a dat de gandit.Ai vreun argument real care sa ateste existenta iadului(sau a raiului)? Eu stau si ma gandesc...atat timp cat eu iti respect credinta si nu incerc sa te schimb de ce tu faci exaxt opusul.Nu cred ca prin raspunsurile mele am incercat sa iti schimb metalitatea.

| BeastMaster a răspuns (pentru antiVertebra):

Incep prin a-mi cere scuze ca scriu raspunsul ca un comentariu. Oricum si eu am auzit ca este cel mai frumos inger (asa mi-a zis profa de religeie) si cica de asta este,, ispita''. http://www.google.ro/......tp?/imgres mi se pare ca ar fi tare de tot daca ar arata asa:D