| crs122 a întrebat:

Aseara am visat ca eram singur in casa si am vazut usa de la bucatarie cum se deschide singura, m-am dus sa vad ce e acolo si cand am vazut dupa frigider capul diavolului.Ce semnificatie are acest vis?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Acum, asa intre noi, doua intrebari micute, cum arata "ucigal toaca" si cam ce dimensiuni avea?

| danay72 a răspuns:

În Biblie nu are nici o semnificație. Mai ales ca nici nu e descris cum arată Satan, doar se spune că era un heruvim ocrotitor, frumos. Ezechiel 28:13-15.Deci nu trebuie să îți faci nici o grija.

| Ager a răspuns:

Nu mai folosi droguri și vor dispărea aceste vise. iar ai băgat LSD? laughing

| WaterDrop a răspuns:

Uie aici: http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Diavol

Desi de cele mai multe ori inseamna ca ai mancat prea mult seara sau prea multe jocuri, filme.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu exista diavol.
Este o inventie a bisericii crestine.
Dar visul are totusi un sens.
Prea multe jocuri video.

| VelaJohnny a răspuns:

laughing ca trebuie sa iti vezi de viata in continuare si sa lasi interpretarile viselor in pace. Visele is vise si punct. Interpretarile lor sunt ca si superstitiile, ce dovezi sunt ca sunt demne de incredere, si ca toti oamenii sunt la indigo, acelasi lucru i se intampla fiecaruia daca au acelasi vis? Gandeste-te logic, trebuie sa fi avut legatura cu astfel de lucruri, gen desene animate, filme, muzica, poze sau altele care sa te fi influentat. Si asa, din curiozitate, nici un om nu stie cum arata demonii, nu stiu de ce sunt desenati cu coarne, coada, par, si sunt negri sau rosii la culoare laughing si demonii nu iti pot citi gandurile, dar sa le mai influenteze in vreun fel. Stai chill.

| 6684464 a răspuns:

Ti-e frica de frigider sau ceva al lui(cum ar fi electricitatea), sau de spatiile inguste.
Oricum, de unde stii cum arata diavolul?

| sanboss a răspuns:

Habar nu am, dar iti pot spune atat, inainte sa dormi, roaga-te citeste din Biblie... PSALMUL 4 ultimul verset si chiar mai mult PACE

| Kandia15 a răspuns:

Nu iti face griji! E doar un simplu vis, nu inseamna nimic! obisnuiam sa caut semnificatia viselor si niciodata nu s-a intamplat ce ziceau aia acolo.

| Cliar a răspuns:

Visele nu au neaparat o semnificatie. In plus cum poti sa fii sigur ca ai vazut capul diavolului, no doar nu ai iesit la o bere cu el ca sa stii cum arata -.-

| LiveYourDream a răspuns:

Semnificatia viselor precum si interpretarea lor a fost si va fi un camp larg de discutii. Cat despre visul tau, nu cred ca-ti poate da cineva o semnificatie sigura a ceea ce-ai visat. Dar e normal sa-ti pui intrebari. Da, visul pare desprins dintr-un film horror si, avand in vedere ca n-ai visat unicorni sau ursuleti de plus sau alte vise placute tie, poate e un semn, unul nu prea pozitiv.
Dar asta e doar o parere.
Pace!