| CinevaAnonimă a întrebat:

Voi, cei care injurati folosind numele LUI DUMNEZEU si faceti glume pe seama LUI, de ce faceti asta?

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dc nu

| VelaJohnny a răspuns:

Care e numele lui Dumnezeu? „dumnezeu" e un titlu doar. Cand spui Domnul Dumnezeu e ca si cum ai spune domnul primar. Nu iei in batjocura numele lui, ci pe el personal.

https://www.jw.org/ro/invataturi-biblice/intrebari/numele-lui-dumnezeu/

Si cei ce o fac o fac pentru a lua in batjocura crestinismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"numele LUI DUMNEZEU"... poti sa ne zici si noua numele?

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Am avut in vedere injuraturile in care oamenii iL implica pe Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si faceti glume pe seama LUI, de ce faceti asta?"... se numeste "ROAST" si facem asta pentru ca si lui ii place asa ceva. Mai ai ceva de zis?

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Cine ti-a spus ca ii place?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Am vorbit eu cu el aseara in timp ce mancam pizza si ne uitam la Vikings si mi-a zis ca nu se supara.

Tot nu ai zis care e numele lui.

| 0Alexander0 a răspuns:

Pentru ca lumea trebuie sa se trezeasca la realitate, haideti fratilor sa lasam basmele. Daca glumesc acum pe seama lui Harap Alb, crezi ca profa de romana se supara pe mine?

| CinevaAnonimă explică (pentru 0Alexander0):

Eu totusi cred ca motivul din cauza caruia nu crezi in Dumnezeu sint multimea de indoieli care le punea diavolul in mintea ta.Tu daca luptai mai mult pentru a scapa de ele, acum nu te mai prosteai asa incit sa nu crezi in Dumnezeu.Viata e inainte, mai ai timp sa fii iertat.Nu-i totul pierdut.Intoarce-te la credinta ortodoxa si nu va fi totul pierdut!

| doctorandus a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Credinta ortodoxa este blasfemie pentru cei de alta credinta.

| 0Alexander0 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Motivul pentru care nu cred in dumnezeu, nici biblic, nici quranic, nici egiptean, nici oricare altul este ca sunt deja ridicole. Incearca tu, te provoc, sa citesti biblia cu mintea deschisa, sa iei totul logic, si sa-mi spui daca nu te apuca rasul. Daca tu poti sa imi explici contradictiile si bazaconiile alea logic, mai ca m-as face credincios iar laughing.

| CinevaAnonimă explică (pentru 0Alexander0):

Am inceput sa citesc biblia.Si, ca sa stii biblia se imparte in Vechiul Testament si Noul Testament.Aceste doua testamente sunt diferite.

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Sper ca esti troll. Nu de alta, dar poate ca ar fi o idee sa pui mina pe un manual de logica. Pentru mine daca imi bag p*&a in norii nimbus de pe cer, sau in dumnezeii bunica-tii, mi-e tot una. De fapt daca ma apuc de parasutism, s-ar putea sa reusesc sa o pun in aplicare pe prima. Eu cred ca dumnezeu are simtul umorului, asa ca prefera sa se ia la per pulis cu ateii decit sa vina o hoarda de crestinopati imbecili sa il pupe in dos si atit.

| CinevaAnonimă explică (pentru KodrutZ):

Inteleg ca nu vrei sa crezi in Dumnezeu, dar macar politicos poti fi?

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Atita vreme cit tu fie esti troll, fie suferi de un retard agravat cu delir mistic, nu pot fi politicos.

| CinevaAnonimă explică (pentru KodrutZ):

Nu vrei, din cate inteleg, nu ca nu poti. Daca tu crezi ca sufar de o boala psihica deoarece cred in existenta lui Dumnezeu, imi pare foarte rau pentru tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Suferi de o boala psihica datorita modului in care tratezi problema. Credinta e ok sa o ai, la fel ca si penisul, atita vreme cit nu vrei sa o/il bagi in gitul cuiva care nu vrea.

| AntiFeminazi a răspuns:

De cele mai multe ori așa iese. Avem un vocabular mai "colorat" și ne exprimăm așa cum dorim. Fiecare om vorbește cum vrea, în general.