| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare. Daca satanismul LaVeyan este contra ritualurilor in care se sacrifica oameni animale etc. ce fel de satanism au acesti oameni care omoara oameni si animale? v-as ruga sa raspundeti cu sinceritate ca sa dau Funda.

Răspuns Câştigător
| Totenkampf a răspuns:

Există anumite tradiții satanice, precum cea a satanismului tradițional, mai exact Tradiția Sinistră.

Mai exact Order of Nine Angles, ce au fost acuzați deseori de practici imorale sau "ilegale", sacrificiul uman făcând parte din Tradiția lor. Ceremonialul necesită un prinos voluntar în cazul sacrificiului uman, care are întru totul încredere în această cale. Cât despre sacrificiul animal n-am nici o idee să se folosească, membrii folosindu-și propriul sânge pentru energie în plus în timpul ritualurilor.

| andruooop a răspuns (pentru Totenkampf):

Dar de acest site:
https://thesatanictemple.com/ sti daca este dupa satanismul traditional?

| Totenkampf a răspuns (pentru andruooop):

Este un satanism teatral, o repulsie născută din ură față de ideea de moralitate creștină.

Personal îmi displace din cauza propagandei ce o fac.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Biserica lui Satan se conformeaza legilor tarii din care face parte. Intotdeauna vor exista nebuni care cred ca le vorbeste Satan sau care vor sa violeze si sa omoare pentru Satan. Satanistii obisnuiti se feresc de astfel de oameni (de nebuni periculosi).

| RAY a răspuns:

Mircea08 ca si pavel care omora crestini, ca si Constantin cel Mare si alti sfinti care au omorat si apoi au devenit sfinti, cica tu spui ca satanisti fac opusul cand se vede ca crestini fac si devin si sfinti cool

| Steregoi a răspuns:

Sunt aceiasi satanisti.

| Panamax a răspuns:

Din moment ce Satana este un personaj imaginar, prostia diferitelor secte care cred in asa ceva este doar a lor.
Sunt lucruri mai bune de aflat si descoperit pe lumea asta.

| Mircea08 a răspuns:

Satanistii fac exact invers decat ceea ce se spune in invatatura lui Iisus. La capitolul sacrificii, ei nu fac altceva decat ca "ucid" ca sa faca invers decat este porunca "nu ucide". Nu exista limite in ce priveste modalitatile de a ucide, diferentele de procedura sunt date doar de ceea ce cred unii sau altii ca ar fi mai socant, mai crud, mai de lauda, etc