| 1DobreMihai1 a întrebat:

Zilele astea am fost la Manastirea Balamuci si dupa slujba am vizitat si incinta bisericii iar in spatele biserici era o usa deasupra careia era o priamida cu un ochi!
Eu stiam ca acesta este un semn satanic, deci, ce ar cauta acesta in spatele bisericii?

Răspuns Câştigător
| tpuforyou a răspuns:

Noua ordine mondiala, un plan al membrilor illuminati, sau "Luminătorul trupului este ochiul. Deci, de va fi ochiul tău curat, tot trupul tău va fi luminat; iar de va fi ochiul tău rău, tot trupul tău va fi întunecat".

9 răspunsuri:
| AnghelB a răspuns:

Este un mesaj lasat de un constructor care stia cate ceva despre Cabala.
Mesajul este adresat celor care au priceperea sa-l înțeleagă.

| 1DobreMihai1 explică (pentru AnghelB):

Si ce ar semnifica acest ochi?

| AnghelB a răspuns (pentru 1DobreMihai1):

Cunoștința lucrurilor divine.

| Exilee a răspuns (pentru 1DobreMihai1):

NU stiu acum ce ai vazut. Daca ai vazut cumva o Icoana a Sfintei Treimi, atunci triunghiul simbolizeaza Trinitatea Marelui Nostru Creator: Dumnezeu-tatal, Dumnezeu-Fiul, DUmnezeu-Sfantul Duh. Ochiul indica faptul ca Dumnezeu este atotstiutor si omniprezent.Dar repet, NU ESTE SIMBOL AL MASONERIEI cand apare in icoana Tatalui.

| doctorandus a răspuns:

A, asta e din cauza ca e prima oara cand ai intrat intr-o biserica. Daca ai fi vazut mai multe biserici nu te-ai fi mirat atata. Piramida aia se numeste de obicei triunghi.

| danay72 a răspuns:

Exod20:4,5

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ociul lui Dumnezeu nu e satanic

| 1DobreMihai1 explică:

Nu nu am vazut pe nici-o icoana era doar o priamida cu un cohi deasupra unei usi mai sinistre sa ma exprim asa, deci repet nu era in nicio icoana si pentru aceia care au zis(este din cauza ca nu mergi la biserica) merg destul de des (de 3-4 ori pe luna, duminica sau si de mai multe ori la sarbatori)

| Vlad_Trofin_1989 a răspuns:

Reprezinta ochiul lui Dumnezeu,triunghiul este cu trei laturi:lumea tridimensionala pe care nu o percepem,mai toate bisericile avand acest semn ca fiind Sfanta Treime, s-au gandit si masonii sa arunce gogoasa ca ochiul este un semn de al lor satanic si rau, dar culmea,, ei ascund asta"vrajeala anumea au lasat sa se cunoasca asta, si de acum toti crestinii se indoiesc de biserica la care merg pentru ca este ochiul masonic.Nici nu va trece prin minte ce le trece prin minte masonilor, Totul este lasat intentionat sa se cunoasca si sa se afle despre ei.E o societate prea puternica sa aiba scurgeri de informatii iar daca sunt scurgeri de informatii sunt,, stabilite"rapid.lamurit?