| redutzu a întrebat:

Salutari! M-a întrebat un prieten cum își dă seama că ceea ce a văzut este real sau nu, sau doar un vis, sa va explic.
S-a trezit de dimineață și i-a lăsat mesaj colegului de la munca de vine sa-l ia la 7:30, iar mai apoi s-a băgat la somn și visase cum stătea pe telefon și vorbea cu o persoana foarte draga pe messenger, dar acea persoana este decedată de mai bine de 3 ani de zile și cand s-a trezit a intrat pe conversație și nu i-a dat seen la ultimul mesaj vorbind cu el de când era în viață și dacă era real ceea ce se întâmplă era conștient nu? El este și în depresie și nu își dă seama, voi ce spuneți? Si cum îl pot calma?
Am vorbit cu un călugăr și este programat sa stea de vb cu el. Doamne ajuta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Este normal să ai astfel de vise și să te întrebi dacă sunt reale sau nu.
În general, visele sunt o parte normală a somnului și nu ar trebui să vă faceți prea multe griji cu privire la ele.
Dacă prietenul tău este în depresie, aceste vise ar putea să-i agraveze starea emoțională și să-i creeze anxietate.
Este important să-l asiguri că visele sunt doar vise și că nu trebuie să se îngrijoreze prea mult cu privire la ele.
Ar trebui să-l încurajezi să vorbească despre sentimentele sale cu un terapeut sau un consilier, care poate ajuta să gestioneze depresia și anxietatea.
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt vise luide atât

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg prea bine ceea ce vrei sa spui

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Că a vb cu o persoana moarta dar nu știe dacă visa