| tavadaresti a întrebat:

Satana(Lucifer)poate contraface a doua venire a Domnului Iisus? Prin ce mijloace, si de cine se va folosi si care ar fi SEMNUL autoritati sale asupra sufletelor pierdute care le adus la pierzare? 3. INTREBARI AM ADRESAT. Argumentati biblic.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Venirea apocalipsi a fost mereu dorinta omului, invingerea raului a fost mereu visul omeniri desi nu e ceva nou, uitam ca noi ne facem rau nu vreo finta imaginara

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu poate nu are nicio putere, semnul fiarei=666, mijloacele cele de inselare si impunere prin oamenii care conduc lumea.

| WR104 a răspuns:

Deja se intampla, Rihana, Bieber, PSY, Zavoranca, Dan diaconescu, etc.
Nici nu ne dam seama ce inseamna oamenii de genul asta, gandeste-te ca au unii sute si miliarde de vizualizari pe youtube spre exemplu, pana la urma nu sunt niste zei si totusi majoritatea populatiei planetei ii divinizeaza.
Numai bine si la multi ani!

| ManStrong a răspuns:

La ce iar mai trebui atita truda dac \a tot sint sufletele [pierdute?
Daca ar avea ceva de cistigat ar fi alta poveste.

| savvy12 a răspuns:

Nu,Isus va veni sa lupte contra Antihrist in lupta de la Amargedon, semnul este ''cipul666'' sau ''ingerul digital'', vor sa fe ca niste Dumnezei sa vada tot ce faci, si codul de bare este 666, Noua Ordine Mondiala( o noua religie, cultura, politica), si se va impune un singur conducator ''Anticrist'' care va parea bun, va impune aceste cipuri, toti se vor ruga la ''Gaia''( Pamantul este Dumnezeu), cine nu o sa vrea or sa fie omoratihappy

| dracu14 a răspuns (pentru savvy12):

Ce ai fumat ma?

| shinelikeastar a răspuns (pentru dracu14):

Good point laughing)))

| shinelikeastar a răspuns:

Daca nu pui intrebari concrete, nu o sa primesti raspunsuri concrete.

| Varga_Fabian_1910 a răspuns:

Doamne ajuta! pai chiar in biblie zice ca vor veni Dumnezi mincinosii dar sa nu va incredeti in ei caci nu atunci va fi sfarsitul ci aceia doar vestesc sfarsitul! Vai de femeile care care vor fi insarcinate atunci caci mari chinuri vor fi asupra lor zice intr-o Evanghelie! Cei care v-o fi insemnati cu semnul fiarei 666 sunt adeptii ai satanei prin acel semn se va vedea adeptii satanei! pentru mai multe explicatii si intrebarii vorbim in privat pe id: faby_varga