| unprietenaproape a întrebat:

Scrie in biblie sau scripturi descpre razboiul religiilor. spuneti mi tot ce stiti sau gasiti pe net

6 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Raposato.e prea mult de scris si cautat.prima oara trebuie sa te documentezi si dupa daca nu intelegi ceva, intrebi.intelegi,tu,raposato?

| unprietenaproape explică (pentru SergiuBoss11):

Intelesai ma bossu le. da vezi tu, ii prea mult de citit, iar eu vreau sa vorbesc cu cei care cunosc

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru unprietenaproape):

Nu prea poti vorbi, raposato daca nu ai nici macar o notiune

| unprietenaproape explică (pentru SergiuBoss11):

Am inviat

| Lucică1998 a răspuns:

In Biblie nu ne îndeamnă nimeni sa ne luptam cu alți oameni ca au alta religie, daca crestini au făcut asta au făcut-o din cu totul alte motive, iar religia a fost doar pretextul.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

E vorba de marea schisma(ruptura bisericii in doua). Inveti in clasa a 7-a.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Marea_Schism%C4%83