| Genesis2014 a întrebat:

Se poate crede ca Divinul universului, poate indica asa ceva?
http://www.trilulilu.ro/imagini-diverse/aberatii-din-bib lie
Poate fi Divinitatea atat de rasistă si de ilogică?
sau cumva este vorba de,, altceva"?

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu vad ce "altceva" ar putea fi. Doar scuzele patetice ale crestinilor, de genul: "Uhmm stai ca de fapt nu asta a vrut el sa zica. Stai ca de fapt nu asta scrie. Stai ca de fapt cuvantul ala inseamna altceva. NU D-ZEU E DE VINA pentru lucrurile rele, etc"

| King18name a răspuns (pentru sublime89):

Ca sa zici, ca Dumnezeu a zis asa ceva, e chiar penibil! vrei sa zic ca da. Dumnezeu a zis? cand scrie clar cum a stat treaba!? cred ca, comentariu tau e patetic!

| sublime89 a răspuns (pentru King18name):

Deci biblia, mai nou, nu mai e cuvantul lui d-zeu, sa inteleg?

| King18name a răspuns (pentru sublime89):

laughing la ce concluzie ai ajuns! man, citeste versetele alea, si contextul! nu are rost sa comentam degeaba. logica e logica si gata!winking

| King18name a răspuns:

''12 Au făcut legământ să caute pe Domnul Dumnezeul părinţilor lor din toată inima şi din tot sufletul lor;
13 şi oricine nu căuta pe Domnul Dumnezeul lui Israel trebuia omorât, fie mic fie mare, fie bărbat, fie femeie.
14 Au jurat credinţă Domnului cu glas tare, cu strigăte de bucurie şi cu sunet de trâmbiţe ''

Poporul a facut acest legamant! nu a zis Dumnezeu asta!
Inainte de a intreba ceva, trebuie sa intelegi contextul. despre ce se vorbeste.
- foarte slab... mai incearca! poate cu intrebari mai ''interesante'' o sa atrati atentia, dar asa. te faci de ras! salut!