| Inferno a întrebat:

Si inca o interpretare:
"Iar femeii i-a zis: Voi inmulti mereu necazurile tale, mai ales in vremea sarcinii tale, in dureri vei naste copii, atrasa vei fi catre barbatul tau si el te va stapani"

Dumnezeu este unul razbunator, si nu numai, face discriminare intre barbat si femeie cu vorbele:"atrasa vei fi catre barbatul tau si el te va stapani"

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca Dumnezeu face discriminare intre barbat si femeie, El nu ar fi ales pe Maria, sa fie mama lui Isus. El nu face discriminare fata de nimeni, din contra iubeste in egala masura toata creatia sa.

| otilikapostolik a răspuns (pentru danay72):

Atunci de ce a facut si a zis asta?

| danay72 a răspuns (pentru otilikapostolik):

Pentru ca a pacatuit inaintea lui Dumnezeu, dar l-a pedepsit si pe Adam, spunandu-i ca avea sa-si castige din greu traiul. Amandoi au fost pedepsiti de El.Dar apoi a aratat prin relatile pe care le-a avut cu oamenii, ca nu este partinitor fata de nimeni.

| 4b a răspuns:

Fiecare culege ce-a semanat odata...

| otilikapostolik a răspuns:

Asa e! hei, nu e corect adica daca eva a fost o tampita nu toate femeile trebuie sa sufere din cauza ei!

| sabin89 a răspuns (pentru otilikapostolik):

Ei, nu a fost o tampita. A gresit si ea. Errare humanum est!

| otilikapostolik a răspuns (pentru sabin89):

Bine nu voiam sa zic tampita dar nu e corect!