| soimos a întrebat:

Stiind bine din cele 10 porunci ca este interzis sa omori un om pentru ca te va pedepsi Dumnezeu conform faptei tale, cum interpretati faptul ca Isus ii iarta pe criminali daca se pocaiesc?

Oare sa fie aceasta "iertare" o forma de a aduna criminalii in imparatia ale carui chei Isus Christos se lauda ca le detine, si anume Cheile Iadului si ale Mortii?

Nu credeti ca religia crestina este un fel de anticamera a impartiei lui Christos, care este Iadul?

9 răspunsuri:
| soimos explică:

Tot dupa o logica ca a ta, daca credinciosii beau o fiertura facuta din praful pisat al rahatul unui caine, care s-a uscat si albit, bineinteles datorita puterii "duhului sfant" devin nemuritori, bineinteles daca cred in Vasilica Catelul pamantului!
Chiar nu ti-e rusine sa vii cu asemenea prostii primitive in era informaticii?

| soimos explică:

Pentru ca am vazutcum tratamentul pe care acestia ti l-au facut nu a avut niciun efect pozitiv asupra ta.

| soimos explică:

Evident ca "domnul tau" Isus ii iarta pe criminalii pe care nu ii iarta Dumnezeu pentru ca are nevoie de vreascuri (citeste suflete) cu care sa intretina focurile vesnice ale iadului!
Asa ca ii ademeneste pe toti criminalii, talharii si pe curve sa vina in imparatia sa... Iadul!

| soimos explică:

In cazul tau special, acel duh se vede prea bine ca este duhul minciunii

| XtremePWN a răspuns:

Dumnezeu nu exista.

| soimos explică (pentru XtremePWN):

Asa este, doar ca pe credinciosi nu ai cum sa-i combati decat cu Biblia in mana!

| cristin a răspuns:

Iti spun ca mai fericit e un criminal care isi ispaseste pedeapsa decat unul care pacatuieste si nu face nimic spre iertare

| soimos explică (pentru cristin):

Ce ai vrea sa iti raspund cand vad ca debitezi o asemenea prostie enorma?
Sa iti urez ca familia ta sa fie fericita cazand victima unuii criminal?
Tu chiar nu mai esti in stare sa gandesti pentru ti-a luat Lucifer ("dumnezeul tau") mintile?

| cristin a răspuns (pentru soimos):

Dumnezeu sa te ierte si sa te lumineze ca ratacesti pe cai gresite