| Moisie a întrebat:

Sunteti capabili sa rationati corect?
Plecand de la faptul ca Isus dupa "inviere" devine Christos, adica UNS, drept urmare se recunoaste in Apocalipsa 1:18 ca fiind Stapanul cheilor MORTII si ale Iadului.
1) Cine credeti ca l-a UNS incat a devenit Seful cheilor MORTII si ale IADULUI?
2 Si cine credeti ca trebui sa-l unga pe Isus ca sa devina Stapanul cheilor VIETII si ale Raiului?
Dau funda primului raspuns corect!

7 răspunsuri:
| Moisie explică:

S-a uns cumva din cauza ca nu stia sa foloseasca frunza igienica?
Cum iti explici tu faptul ca un amarat de om nascut in grajd ca vitele, care a avut meseria de Dulgher (dar si ala lenes) si care a sfarist sa fie executat ca un talhar de rand, a ajuns Dumnezeu exact dupa ce a murit, si nu in timpul vietii sale?
De unde stii ce a ajuns Isus in ceruri?
S-a intors cineva de acolo din ceruri dupa ce i-a luat un interviu?
Sau la tine mecanismul cerebral care ar fi trebuit sa functioneze DOXA, s-a blocat datorita opiului religiei si acum cand nu mai poti cunoaste nimic rational, esti nevoit sa crezi totul asa a proasta?

| Moisie explică:

Sa-ti spun unde ma doare de ce spunea un dulgher puturos care vagabonda toata ziua in loc sa munceasca, unu care a fost condamnat ca ultimul talhar?
Sau preferi sa-ti arat?

| Moisie explică:

Si vrei sa te credem doar pentru ca un alt Purandel si-a eviscerat elucubratiile mintii sale aberate pe o foaie de hartie?

| Moisie explică:

Sa cred asa a proasta?
Vrei sa-mi incalc singur statutul?

| Moisie explică:

Chiar asa de aberat inca nu am ajuns, si sper sa nici nu ajung atat de debil incat sa ma arunc la picioarele unui vagabond nespalat si sa-l numesc Dumnezeul meu. Nu este exclus ca acel Toma sa o fi luat-o razna...si scene din acestea sunt posibile in orice ospiciu pentru nebuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacatusul?

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Nu, Dulgherul!