| anonim_4396 a întrebat:

Tata imi spune azi ca maine sa nu pun la spalat ca e sarbatoare laughing
Cica daca pun la spalat ma bate,, Dumnezeu"" si ma da afara din casa happy lol
Nu vi se pare o prostie totala si o manipulare in masa religia?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

În Biblie nu vei gasi ca nu trebuie sa speli, apoi aceste sărbători nu au legatura cu Biblia, sunt inventate de oameni. Dumnezeu nu te va bate, stai liniștit.Se bucura dacă vede că suntem curați.

| Mclaren12 a răspuns:

Știi care-i faza tristă? Nu doar că este o prostie faza cu muncitul în zi de sărbătoare, dar nu scrie absolut nicăieri în biblie sau mai știu eu pe unde că n-ai voie să muncești în zi de sărbătoare. Oamenii cred ca oile ce le spune popa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te da afara din casA? Dragostea adevarata a unui om religios, nu am ce zice.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Sunt de parere ca tatal tau greseste incercand sa te manipuleze, dar rufele mai pot astepta! Incearca sa te fii ascultator, poate taica-tau are intentii bune!

| gratargratar a răspuns:

Desi sa inteleg ca te manipuleaza ca sa nu speli rufe intr-o anumita zi?
Da, intr-adevar. E o manipulare ordinara.