| Maomau a întrebat:

Tinand cont de faptul ca religia lui Flying Spaghetty Monster, prin profetul ei pe nume Bob Henderson, da o prima de 1 milion de dolari pentru acela care reuseste sa dovedeasca ca in ceruri nu exista Dumnezeul numit Flying Spaghetty Monster cum va explicati ca religia crestina nu ofera o asemenea prima?
Oare de ce?
Nu este atat de credibila ca religia lui Flying Spaghetty Monster?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Iar atentatorii de la 11 septembrie au vrut mai degraba-n rai decat cu voi pe pamant.

11 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pentru ce sa ofere prime? Alte secte au adepti cumparati, daca nu li se mai dau onorariul au trecut la concurenta!

| Maomau explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu e vorba de prime, ci de o rasplata data cuiva care demonstreaza un lucru!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Maomau):

Pai si eu ii dau unuia toata agoniseala mea daca vine cu Dumnezeu de mana!

| Maomau explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Poi da anunt si apoi asteapta!
Cat ai agonisit?
Crezi ca e tentant?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Maomau):

Poate nu se baga nimeni, dar am destul.

| Maomau explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Zici ca vrei sa vina cu Dumnezeu de mana?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cine te-a mintit? Exista Monstrul Zburator De Spaghete! Cel putin, eu as vrea sa existe straight face

| Maomau explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Exista si cine dovedeste ca nu exista primeste 1 milion de dolari!
Uitte aici detalii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Maomau):

Ce naspa...Pacat ca eu cred in Sfanta Spagheta, si e asa de usor de demonstrat existenta ei. laughing

| Maomau explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Da e usor de demonstrat existenta ei dar nu si sfintia si dumnezeirea ei, pentru ca a iesit dintr-un ou intreg si nu dintr-o Treime de ou!

| Ben00 a răspuns:

Pana la libertatea crestinilor, in 313, nu existau dolari. In schimb multor crestini li s-au oferit recompense mai mari pentru a trece in tabara pagana. Sau instrumentele de tortura in caz contrar. Acum imi vine in minte doar Sf Mc Ecaterina, dar am mai citit si alte exemple.

| doctorandus a răspuns (pentru Ben00):

Iar atentatorii de la 11 septembrie au vrut mai degraba-n rai decat cu voi pe pamant.