| Claudiu1009 a întrebat:

Știu ca pare ciudat TPU, dar cred ca am văzut pana acum 3 fantome în 3 ani diferiți în 3 locații diferite în același sat. WTF?

30 răspunsuri:
| danut a răspuns:

NU EXISTA fantome in schimb ceea ce se crede ca sunt fantome sunt DRACI (ingeri alungati de Dumnezeu) care apar in special celor care practica spiritismul (satanismul) pentru ai insela. Dumnezeu sa ne fereasca de asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

Numa' trei? E plin de ele

| anonimg a răspuns:

Păi ce, n-are voie să se plimbe? Poate vrea să de-a share pe Google maps din locații diferite.

Cu toate că există îngeri răi, ei nu se fac vizibili în forma aceasta în care ai văzut-o tu(dacă în adevăr ai văzut așa ceva), decât dacă au un motiv anume. Și singurul motiv este ca să-i înșele pe oameni în concepțiile lor populare.
Pe când dacă ai citi Biblia vei putea cunoaște lucrarea îngerilor răi pe pământ.
Te va ajuta și cartea "Adevărul despre îngeri" pe care o găsești în aplicația EGW Writings 2 de pe Google play.
Manifestarea vizibilă a îngerilor răi este le este îngăduită de Dumnezeu în mod extrem de limitat.

Ori poate în cazul tău a fost gluma unor puști din sat.

| Celcestietot a răspuns:

Poarta la tine ceva sfintit, fa rugaciuni zilnic si astfel nu se vor apropia de tine cand o sa te vada.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Exemplu de 'sfant'.Deci.Ilie se compara cu zeul evreu? Ca doar era sfant, sau cu duhul sfant. rolling on the floorTerminati ma cu prostiile acestea.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Spray cu piper e bun? (dacă e și sfințit)

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Nu, pentru că nu sunt din planul fizic.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Whaaaat?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Ei nu sunt din planul fizic, sunt duhuri.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Care "ei"?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

De exemplu cei din intrebarea principala.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Adică cine, spune clar

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

"3 fantome"

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Exista așa ceva?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Da, la fel ca tine.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Profund, arată-ne și nouă, ignoranți de pe TPU, care-s alea

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Pai si ce ati vrea sa va arat? Puteti gasi raspunsuri pe internetul publicwinking.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ai citit și asta tot in biblie?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Din mai multe surse.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Tot cu biblia in brațe, am ințeles. Pot să-ți dau un like?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Din mai multe surse, nu numai din unawinking. Acum imi poti da like happy.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Atât de smart!
Cred că nu ajunge un like, Un nobel n-ai vrea?

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Mă nominalizezi la Nobelul pentru categoria religie de pe TPU happy?

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Unde vrea mușchiul tău

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Multumesc. Sper sa adunam cat mai multi suporteri ai echipei Celcestietotwinking!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Îți recomand o carte pe care daca o citești vei afla răspunsul la fantomele tale : O călătorie in supranatural de Roger J. Morneau
O poți comanda de la editura Viață si Sănătate.

| mudokins78 a răspuns:

Vederea periferica joaca un rol important in ceea ce ai vazut!

| Octavian199 a răspuns:

Si eu l-am vazut pe Superman.

| Mircea08 a răspuns:

Nu exista fantome, exista doar glume de ale diavolului care se joaca cu mintile celor care nu sunt stapani pe ele

| Helper07 a răspuns:

Si de unde sti ca erau fantome? Fantomele si chesti de-astea daca chiar sunt reale, sunt doar inceri cazuti deghozati pentru a amagii oamenii.