| Ele1995 a întrebat:

TPU am aflat cum sa il invoc pe Satana si sa imi vand si sufletu :O

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Zi-mi si mie puppy dog eyes

| Allrc24 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta.e cea mai mare tampenie care o poti face.sufletul este cel mai pretios dar pe care ni l-a facut Dumnezeu. diavolul are o ura nemarginita fata de noi, ne-ar distruge in clipa asta dar Dumnezeu nu il lasa.vei avea parte de beneficii amteriale(bani,femei, droguri, masini.)dar sufletul este rob al diavolului. dupa moarte nu mai ai sanse de mantuire.mergi direct in iad. Termina cu prostiile.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfranati şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"

| Inferno a răspuns:

Cine nu stie.

| victoreanu a răspuns:

Daca te uiti la raspunsurile tale de pe TPU, vezi si raspunsul.

| Dreamer a răspuns:

Mi-as fi vandut si sufletu' pentru o femeie cum esti tu
Dar in lipsa mea tu mi l-ai amanetat deja...

| alexhandsport a răspuns:

Poate ca ai aflta, poate ca poti face asta, dar nu o face asculta-ma inteleg prin ce treci exista diferiti factori care te imping la a face asta. Gandeste-te ca aceasta viata drueaza20 30 40, 50 60 70 80 sau 90 ani ca da Dumnezeu dar viata de dupa moarte nu are numar de ani ea este infinita. Asa ca mai bine,, suferi`` in Dumnezeu viata pe pamant si pe urma nenumarati ani vei fi feriicit alaturi de Iisus. Asa ca ti spun ca si unui frate mai mic : nu face asta. Viata ta este prea pretioasa pentru a o ppierde gandeste-te ca nu cred ca ai vrea ca te arzi la aragat putiin dar doare orice ai face. gandeste-te cum este sa arzi din cap pana in picioare in foc nue xista durere mai mare si nu vei are 1 2 zile 3 4 luni 5 6 ani ca vei arde pentru totdeauna, nu uita Dumnezeu te iubeste oricum ai fi tu si el te ajuta doar ata zi : Doamne ajuta-ma si el te va ajuta. Dumnezeu sa fie cu tine anim!

PS: eu sunt ortodox sa nu credeti ca as apartine altei religii

| Jameson a răspuns:

Cum?

| sunttoteu a răspuns:

Da, facand multe chestii rele (pacate) iti vinzi sufletul lui. El iti da fericire pamanteasca, bucurii trecatoare (pe perioada vietii tale). Nu vezi ca o parte a cantaretilor (Guess Who, Lady Gaga, Jay-Z si multi altii), care sunt faimosi, fac niste lucruri rele(consuma droguri, fumeaza, fac s*x si altele)? Prin chestiile astea, ei isi vand sufletul, pe o fericire de o viata omeneasca, si dupa aceea... are loc consecinta.

| Ravenclaw a răspuns (pentru sunttoteu):

Prietene lasa etnobotanicele ca nu iti fac bine

| sunttoteu a răspuns (pentru Ravenclaw):

Nu stiu daca ai observat, dar deasupra/inaintea comentariului meu, a aparut intrebarea "cum?" iar eu i-am raspuns. Nu inteleg care ii rolu tau in tot topic-u asta, si ca sa stii si tu, ca eu inca nu am inceput sa imi vand sufletu' satanei, luad etnobotanicewinking

| Ravenclaw a răspuns (pentru sunttoteu):

Deci dupa cum spui u niste oameni care au cariera pe munca lor (cu mici incidente si exceptii normal) si care inca muncesc din greu pentru cariera lor sunt pacatosi si vanduti satanei dar arabii care terorizeaza si omoara (apropo credinta lor le da voie sa omoare atata timp cat este pentru binele religiei si tarii) sunt niste oameni curati?
gasesti vreo logica pe aici?

| lucifer636 a răspuns:

Nu trebuie sa te complici., doar da-mi un p.m. laughing

| mephistto a răspuns:

Cum?

| Sindrex a răspuns:

Esti retardat rau frate.
satana nu exista. si nu te-a ajutat sa vezi nimic. big grin dar un sfat
lasa Marijoana ca pe final mori sad

| Ele1995 explică:

Da ce vrei sa stii da vezi ca poate nu mai dormi la noapte laughing