| Nyghtshadow a întrebat:

UIte o intrebare amuzanta pe care a pus-o o colega la ora de religie cand eram in liceu: "Domn profesor, Adam avea buric?" Toata clasa a picat pe jos de ras si proful a zis ca ar fi trebuit sa aiba buric desi nu a fost nascut de o mama. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Burcul reprezinta nodul pe care il face medicul cand iti taie cordonul ombilical, prin care te hranesti cand esti la mami in burtica. Avand in vedere ca Adam nu a fost la mami in burtica, eu cred ca nu avea buric nici el, nici Eva.

Am intrebat odata un preot acest lucru si mi-a raspuns asa: "Daca ne-ar fi fost de folos duhovnicesc sa stim acest lucru, ar fi fost scris in Biblie." Concluzie: nu are rost sa punem intrebari stupide doar de dragul de a primi raspunsuri amuzante care nu ne sunt de nici un folos.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da sigur ca avea buric.Toti oamenii sunt la fel.

| monstrulet a răspuns:

Credinciosiloor, cum sa spuneti ca avea buric? inseamna ca sustineti teoria evolutionismului.

| bluebios a răspuns:

Bineinteles ca a avut, doar a fost la D-zeu in burtica. Intrebarea e cine e tatal?

| Infernia a răspuns:

Posibil sa da, posibil sa nu. Pana la urma e un personaj desenat in biblie.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

E fumata faza cu buricul lui Adam.

| Cristianne a răspuns:

Eu sunt de părere că Adam ăsta nu există.Nu o lua greșit, dar dacă au fost numai 2 oameni pe pământ, cum naiba am ajuns atât de mulți?
Mă rog, nu-mi da fundă că nu-s credincioasă.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Cred ca nu avea. am sa pun si eu intrebarea asta la scoala. eu l-am intrebat pe prof ce ineamna taierea imprejur, desi stiam deja asta. nu mai puteam de ras.

| daηă a răspuns:

Lol

| Madalina066 a răspuns:

Hm.eu cred ca da dar oricum doar Dumnezeu stie asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a existat niciun Adam. Adam si Eva sunt pictati si colorati avand buric, dar oricate greseli ar avea biblia asta, ea isi gaseste mereu scuze.
„Cuvântul reprezintă pentru mine nimic mai mult decât expresia şi produsul slăbiciunilor umane, Biblia, o colecţie de legende onorabile dar primitive şi care sunt totuşi destul de copilăreşti."
- Einstein

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiii ce am mai ras.m-am pisat pe tine de ras.hai catz, cu intrebari rasuflate.

| StefaniaStefania a răspuns:

Daca era om. avea buric.adica.daca nu ar fi avut.nici tu nu aveai nu?laughinglogica asta.