| anonim_4396 a întrebat:

Va bucurati ca Iisus Hristos a inviat si a infrant moartea?(ma refer in general)

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu ma pot bucura cand cineva moare, de ce nu a iertat dumnezeu omenirea pur simplu? nu sa isi duci fiul la suferinta si moarte

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nu am de ce sa mă bucur, că Cristi e doar o invenție ca să contureze un program de control al oamenilor, program la care-i spune cre(ș)tinism, și la cei ce cred în prostiile astea cre(ș)tini.
La care se adaugă faptul că în fiecare an de Paștele mă... nu știu ce să mai fac de plictiseală.De anul ăsta și vinerea.

| mentholinks a răspuns:

Nu a infrant nimic. El avea puterea aceasta dinainte sa se nasca. El e ca un copil de bani gata, i-a dat Dumnezeu tot. Nu a trebuit decat sa sufere cateva ore.

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns:

Daca va bucurati pentru niste povesti chiar sunteti paraleli cu lumea reala.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

Nu ma bucur pentru un eveniment imaginar, si plagiat pe deasupra.
Nu ma bucur pentru un evreu care "s-a sculat din morti".
Mult mai bine daca ramanea mort.

| MaTeOGG a răspuns:

Nu! Pentru can este un fls jegos jegos care pacaleste pumea.