| maintereseazaZZZ a întrebat:

Va fi fortata Rusia de astfel de imprejurari sa vina cu alta manifestare internationala pentru implinirea profetiei biblice care indreapta spre o declaratie internationala de pace si securitate asa cum e profetit in Biblie?

https://ziare.com/......na-1674956

Răspuns Câştigător
| iurii75 a răspuns:

Cel mai bine ar fica nimeni sa nu încerce a face speculații și presupuneri și să alerge astfel înaintea carului.

| Eisenheim a răspuns (pentru iurii75):

Bunicul mereu mergea înaintea carului, altfel boii o luau la naiba, apai mai prinde carul din urmă numa sa mai poți, deci te asigur că e bine sa fi înaintea carului happy

| iurii75 a răspuns (pentru Eisenheim):

In mod normal toți mergeau în care, nu pe jos înaintea lui.
Deci bunicul tau nu era în stare nici o pereche de boi sa conducă?
Îți recomand dar sa mergi înaintea mașinii că nu cumva s-o ia razna... laughing

| Eisenheim a răspuns (pentru iurii75):

Cu tot respectul,ai deviat de la subiect,era vorba de car nu de mașină,clar ești martor, va cunosc toate vrajelile. Eu îți recomand să mergi in car, constați cât ești în stare să conduci niste boi, apoi mai vorbim, ce zici? laughing

| iurii75 a răspuns (pentru Eisenheim):

Ideea este alta, dacă nici niște boi nu poți conduce, apoi de ceva mai complex nici vorbă.

| Eisenheim a răspuns (pentru iurii75):

Exact,așa că urca in car frate, Dumnezeu e cu tine,îți va da înțelepciunea sa conduci carul cu boi,nu că bunicul care nu era în stare laughing vezi că la car nu ai volan,frana, nici de mana, nici centuri, nici scaun, iar boii nu prea pricep ce zice tanti aia la gps. Bafta frate, domnul fie cu tine laughing

| iurii75 a răspuns (pentru Eisenheim):

Carul îl las pentru cei care trebuie să învețe al conduce. Că trebuie să începi de la ceva...

| Eisenheim a răspuns (pentru iurii75):

laughing ești haios. Câți ani ai, 14-15? laughing

| iurii75 a răspuns (pentru Eisenheim):

Sunt toți ai mei.
Dar deja ai deviat mult de la subiect. De fapt nici n-ai aderat la el.
Cele bune...

| Eisenheim a răspuns (pentru iurii75):

Să-ți de-a Dumnezeu sănătate martore, numai bine!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| OvidiuX55 a răspuns:

Biblia nu are treaba cu politica. Pace? in razboiul din Donbas (Ucraina) mor zilnic oameni.